دیدار اعضای هیات رئیسه انجمن ورزشی چوگو با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی


رئیس و اعضای هیات رئیسه انجمن ورزشی چوگو با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، 

دکتر ملایی، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، در این دیدار ضمن مهم قلمداد کردن ورزش چوگو برای فدراسیون از اعضای هیات رئیسه انجمن چوگو به خاطر صرف وقت و انرژی برای توسعه این ورزش قدردانی کرد و از همراهی و حمایت فدراسیون در پیشبرد برنامه های آتی انجمن خبر داد.
در ادامه این نشست دکتر رجب پور،  رئیس انجمن ورزشی چوگو،  ضمن بیان خلاصه ای از عملکرد انجمن طی سه ماه گذشته از اعلام آمادگی سه استان برای میزبانی مسابقات کشوری چوگو خبر داد و اظهار داشت: البته جهت گیری انجمن به گونه ای است که  مسابقات در سطوح و رده های مختلف اعم از بزرگسالان،  جوانان و بانوان در صورت امکان و تایید شرایط میزبانی به صورت جداگانه در هریک از استان ها برگزار شود.   

مهندس جوادی بالاجاده، عضو هیت رئیسه انجمن چوگوی کشور، نیز در ادامه این جلسه بیان داشت: سبقه و پیشینه و سنتی بودن  ورزش چوگو می طلبد تا مسئولان ورزش های همگانی برنامه ریزی های لازم را برای توسعه زیرساخت های این ورزش در کل کشور را ترتیب دهند.

جوادی بالاجاده استفاده از ظرفیت های قانونی توسعه ورزش های همگانی در راستای توصیه های مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و گفت:  در قانون و مفاد اجرایی بودجه سال ظرفیت های مناسبی برای  توسعه و فراگیری ورزش و همگانی کردن آن تا بطن خانواده ها تبیین شده است که در صورت رایزنی با دستگاه ها و سازمان های معین می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

در ادامه دکتر سیدجلال عرفانیان، عضو هیات رئیسه  انجمن ورزشی چوگو و مسئول کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی انجمن، با ارائه ی گزارشی از عملکرد کمیته تحت مدیریت خود از کسب حداکثر امتیازها در حوزه اقدامات فرهنگی طبق ارزیابی سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون خبر داد.

مهندس مهدی معصومی،  دیگر عضو هیات رئیسه انجمن چوگو، نیز با تا کید بر روحیه و گرایشات فرهنگی رئیس و سایر اعضای هیات رئیسه انجمن،  مقولات فرهنگی را در بسط و توسعه ورزش چوگو بسیار مهم و تاثیرگذار قلمداد کرد و اضافه کرد: ورزش باستانی چوگو نه صرفا یک پدیده ورزشی بلکه یک پدیده فرهنگی-ورزشی می باشد، که احیا و باز معرفی آن به اقشار مختلف مردم مستلزم بهره گیری بیشتر از ظرفیت های مختلف رسانه ای و اطلاع رسانی از طریق تولید انواع محتوای مرتبط با ورزش چوگو و ابعاد آن می باشد که در دستور کار انجمن می باشد، اما البته تحقق این مهم نیازمند حمایت ویژه فدراسیون می باشد. 
دکتر خسروی،  دبیر انجمن ورزشی چوگو،  نیز در اظهارات خود خواستار پیگیری فدراسیون برای تعیین مسئولین کمیته های متناظر چوگو در استان ها و همچنین الزام هیات های استانی به همکاری و نقش پذیری بیشتر در خصوص توسعه چوگو شد. 
لازم به ذکر است که در حاشیه این جلسه اعضای هیات رئیسه انجمن ورزشی چوگو در نشستی مشترک با دکتر آرازشی،  رئیس سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزش های همگانی،  شاخص های ارزیابی عملکرد انجمن در سال ۱۴٠٠ را مورد بررسی قرار دادند.

 

انتهای پیام/


  • ۱۵:۴۰

  • ۱۴۰۰/۰۳/۰۷

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار