دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات
دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات

دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات

دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات

 

طبق زمان بندی صورت گرفته برای دیدار روسای کمیته ها با رئیس هیات ،روز چهارشنبه مورخ ۲۳ خرداد جلسه دیدار کمیته ورزشهای طبیعی؛ کمیته چوگو؛ کمیته ورزشهای فردی و نمایشی با ریاست محترم هیات امیر محسن آذر افروز و سایر اعضای هیات رئیسه هیات ورزشهای همگانی جناب اقای حسین عادلی؛ جناب آقای علیرضا ذوالقدر و جناب آقای میثم ایسپره برگزار شد.

دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات
دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات

در این جلسه جناب آقای افشاری رئیس کمیته ورزشهای طبیعی؛ جناب آقای آهنی رئیس کمیته ورزشهای تفریحی و هنر های فردی نمایشی و جناب آقای اساسی رئیس کمیته ورزش چوگو حضور داشتند که نیازها و موانع کمیته های خود را با اعضای هیئت ریسه هیات ورزشهای همگانی استان مطرح کردند. در این جلسه جناب آقای افشاری رئیس کمیته ورزشهای طبیعی مطرح کرد که ورزشهای طبیعی برای گسترش و دعوت عموم به مشارکت جمعی نیاز به هیچ سرمایه گذاری یا مکان خاصی ندارد و هر شخصی از سنین کم مانند کودکان پنج ساله به همراه خانواده تا بالاترین سنین جامعه پتانسیل حضور جمعی را دارند جناب آقای افشاری موانع پیش رو برای فعالیت این کمیته را مخالفت ها و کارشکنی های غیر اصولی از طرف بعضی از ارگانها مطرح کرد منجمله مخالفت چند ساله میراث فرهنگی بر سر تداخل وظیفه این انجمن و انجمن گردشگری ورزشی بیان کرد . ورزشهای طبیعی همانطور که از نامش پیداست ورزش در طبیعت میباشد که طبق اساسنامه و ساختار انجمن و مصوبات قانونی به رشته های زیر تقسیم بندی میشود. ۱- کارگروه ورزش در کوه ۲-کارگروه ورزش در جنگل و مراتع ۳-کارگروه ورزش در کویر ۴-کارگروه حفظ و بقا در طبیعت ۵-کارگروه دوچرخه سواری همگانی ۶-کارگروه ورزش در برف ۷-کارگروه امداد و نجات در طبیعت میباشد. که تمام موارد فوق در حوزه طبیعت و خارج از محیط شهری برگزار میشود.

دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات
دیدار روسای سه کمیته استان با رئیس هیات

در این جلسه جناب آقای آهنی رئیس کمیته ی ورزشهای تفریحی و هنرهای فردی؛ ورزش جذاب فوتبال حبابی زیر مجموعه آن کمیته را مطرح نموده و به فعال بودن این ورزش در شهرستانهای چادگان؛ نطنز؛ کاشان؛ نجف آباد و.. اشاره نمودند. و جناب آقای اساسی رئیس کمیته چوگو از عدم فعالیت این ورزش در اصفهان بعلت فقدان زمین مناسب و استاندارد برای انجام این ورزش اشاره نمودند. زمین مناسب و استاندارد چوگو ۱۱۰ *۹۰ و یا ۷۰* ۶۰ است. **در این جلسه امیر آذر افروز ریاست محترم هیات این قول را به مسئولین کمیته ورزشهای طبیعی دادند که در روزهای آینده جهت عقد تفاهم نامه با میراث فرهنگی استان اقدامات لازم صورت خواهد گرفت و کمیته ورزشهای طبیعی طبق رسالت موضوعی که دارد می تواند با مشارکت جمعی جهت آموزش و گسترش رشته های ورزشهای طبیعی در استان اقدام نماید. همچنین ریاست محترم هیات ضمن اشاره به اینکه ورزش چوگو یکی از ورزشهای سنتی ایران و زاده ی مردم ایران میباشد فرمودند امید است با احداث زمین مناسب برای این رشته ورزشی بتوان مجددا آن ورزش را در شهر اصفهان فعال کرد. ریاست محترم هیات با اشاره به جذابیتهای ورزشهای تفریحی و نمایشهای فردی اظهار نمودند که این رشته ورزشی علاوه بر جذابیتهایی که دارد زمینه مناسب و مساعدی را برای کشف استعدادهای قشر جوان و ورزشکار فراهم میکند. این جلسه انشاالله یک حرکت اصولی برای هر چه پربارتر شدن فعالیت کمیته های هیات ورزشهای همگانی خواهد بود.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار