دیدار غلامرضا شعبانی بهار با اهالی ورزش استان اصفهان

غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در سفر به اصفهان با روسای هیأت‌های ورزشی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان، دیدار غلامرضا شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با روسای هیأت‌های ورزشی، نایب رییس و دبیران هیأت‌های ورزشی استان اصفهان روز گذشته با حضور محمد سلطان‌حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، علیرضا امینازاده معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، حمید کریمی مسئول قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان و نسرین شاکری‌فرد مسئول امور بانوان این اداره‌کل در سرای ورزشکاران استان آغاز شد.

در ابتدای مراسم و پس از پخش کلیپ تصویری از جشنواره روز جهانی تنیس روی میز در اصفهان، مدیرکل ورزش و جوانان استان صحبت‌هایی را در مورد توفیقات و افتخارات کسب شده توسط هیأت‌های ورزشی مختلف اصفهان بیان کرد.

در ادامه و طبق برنامه‌ریزی قرار بود روسای سه هیأت ورزشی به بیان عملکرد هیأت و مشکلات و درخواست‌های خود بپردازند.

مهدی اسدی رییس هیأت ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی و محلی اولین کسی بود که پس از ارائه فعالیت‌های این هیأت در سال گذشته و اشاره به ساخت ۹۶ خانه ورزش روستایی در سال ۹۵، ۲ خواسته خود را عنوان کرد. اول اینکه تکلیف بیمه ورزشی روستاییان که تا امروز به دستشان نرسیده بود مشخص شود و دوم حل ماده ۸۸ قانون اساسی در مورد واگذاری اماکن ورزشی که دغدغه همه هیأت‌های ورزشی است.

در ادامه ربیعی نایب رییس هیأت پزشکی- ورزشی استان اصفهان به نمایندگی از بانوان حاضر در این دیدار، بیان کرد: در طول سال‌های گذشته بیشترین تعداد بانوان را در مسابقات جهانی داشتیم که مایه سربلندی است. کسب مدال در پارالمپیک توسط ورزشکاران بانوی کشورمان نشان‌دهنده این است که دید و نگاه وزارت ورزش و جوانان به سمت بانوانی است که ۵۰ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال ۹۵ معاونت بانوان استان اصفهان از لحاظ ارزیابی عملکرد بهترین رتبه را کسب کرد و بانوان اصفهانی در فعالیت‌های بدنی و ورزش روز به روز در حال پیشرفت هستند. فعالیت بدنی بانوان اصفهانی با همکاری و کمک سازمان‌های مختلف از ۱۰ سال گذشته تا کنون افزایش پیدا کرده است.

ربیعی تأکید کرد: وضعیت پوکی استخوان در کشور ما بسیار وحشنتاک است و باید بانوان را به ورزش تشویق کرد تا آمار بانوانی که دچار پوکی استخوان هستند کاهش یابد.

وی افزود: امیدوارم روند رو به رشد فعالیت ورزشی بانوان همچنان ادامه داشته باشد و روزی را ببینیم که تعداد مدال‌آوران المپیکی و پارالمپیکی بانوان مساوی با مردان شود.

غلامرضا شعبانی‌بهار نیز اظهار داشت: به عنوان عضو کوچکی از وزارت ورزش و جوانان شاهد نقش آفرینی هیات‌های ورزشی اصفهان در ورزش قهرمانی، ورزش همگانی و ورزش بانوان کشور بوده و هستم.

وی افزود: از استان اصفهان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان به عنوان استان و اداره‌کل نمونه در کشور یاد می‌شود. ورزشکاری مانند سهراب مرادی از اصفهان قهرمان المپیک شد و این نشان می‌دهد که زحمت تک تک افراد در ورزش اصفهان خود را در المپیک نشان می‌دهد.

شعبانی‌بهار با اشاره به اهمیت ورزش همگانی در کشورهای توسعه یافته گفت: رسالت و فلسفه وجودی همه سازمان‌های ورزشی در دنیا توسعه ورزش همگانی است و ورزش قهرمانی محصول چنین تفکری است. وظیفه وزارت ورزش و ادارات کل ورزش و جونان استان‌ها توسعه ورزش است ولی متأسفانه به سمتی رفته‌ایم که بهترین شرایط ورزش را در کسب مدال می‌بینیم و به اصطلاح مدالیزه شده‌ایم؛ در حالی که کشورهای توسعه یافته که سهم زیادی از مدال‌ها نیز دارند، توسعه ورزش همگانی، ورزش بانوان و خانواده‌ها را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و درصد درشد ورزش در بین عموم مردم آنها بیش از ۵۰ درصد است.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: یکی از شعارهای اساسی من در ابتدای شروع به کار دولت، توسعه ورزش همگانی بود که ورزش بانوان و ورزش خانواده‌ها دو رکن اساسی آن محسوب می‌شد. نتیجه این سیاست دولت، افزایش آمار پرداختن مردم به ورزش از ۱۰ درصد به ۲۰/۹ درصد تا پایان سال ۹۵ است.

وی بیان داشت: طبق اعلام مرکز ملی آمار ایران، هر فرد ایرانی در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ به طور متوسط ۱۲ دقیقه در روز ورزش می‌کرد که این میزان در پایان سال ۹۵ به ۱۶ دقیقه در روز رسید. همچنین در انتهای سال گذشته، ۴۴ درصد از ۴۴ میلیون افراد بالای ۱۸ سال در ایران ورزش می‌کردند که حاصل تلاش جامعه ورزش است.

شعبانی‌بهار اضافه کرد: ما توسعه ورزش همگانی را صرفاً بر عهده هیأت‌های همگانی استان‌ها نگذاشتیم و در سال گذشته نزدیک به هشت میلیارد تومان برای همگانی کردن رشته‌های مختلف در کشور هزینه کردیم.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار