دیدار مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش با دکتر علی مجدآرا

دیدار مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش با دکتر علی مجدآرا

مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش با مجدآرا دیدار و راهکار توسعه و همکاری‌های مشترک در حوزه ورزش همگانی میان ایران و فنلاند مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، عصر روز گذشته مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش به همراه دستیارش به دعوت از فارسی مرام مسئول کمیته نوردیک انجمن پیاده روی با حضور در محل فدراسیون ورزشهای همگانی با مجدآرا دیدار و راهکارهای توسعه و همکاری‌های مشترک در حوزه ورزش همگانی میان ایران و فنلاند مورد بررسی قرار گرفت.

مجدآرا ضمن خیر مقدم به آوویننینگو و سامی زیر ساختها ، پتانسیلها و استعدادهای موجود ورزش همگانی در کشور را مورد توجه قرار داد.

وی در این نشست با اشاره به زیر ساختهای ورزش همگانی ایران، تاکید کرد که فدراسیون ورزشهای همگانی همه تلاش خود را در راستای توسعه ورزش همگانی در ایران بویژه از طریق همایش های پیاده روی خانوادگی انجام می دهد ضمن اینکه فدراسیون نیز براساس برنامه های توسعه ای گام های موثری در این خصوص برداشته است.

رییس فدراسیون ورزشهای همگانی در بخش دیگری از سخنانش به تعامل بیشتر دو کشور پرداخت و در این خصوص برگزاری همایش ها و دوره های مربیگری با حضور مدرسین بین المللی پیاده روی نوردیک را موثر دانست.

در ادامه آوویننینگو مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش از توجه وحمایت مسئولان ورزش همگانی ایران از این رشته قدردانی کرد و همچنین تعامل و همکاری مسئولان فدراسیون ورزش همگانی ایران با سازمان امور ورزش فنلاند وحضور در جلسات را در تداوم همکاری ها بسیارموثر خواند.

وی گفت : در فنلاند برای پیاده روی نوردیک زیرساخت های متعددی در ظر گرفته ایم ، از مدارس تا مجموعه های خصوصی این رشته آموزش داده می شود ، تمام مجموعه های ورزشی و پارکها پیاده روی با باطوم را تحت پوش خود دارند و در مجموعه های توریستی نیز امکان انجام این ورزش فراهم شده است .

مشاور رئیس جمهور فنلاند در امور ورزش با اشاره به مفید بودن این رشته برای سالمندان اظهار کرد : ما در فنلاند برنامه های ویژه ای برای افراد سالخورده داریم و آنها را به تحرک وادار کردیم ، برابر تحقیق باطوم به سالمندان برای داشتن امنیت فیزیکی کمک می کند و این باطوم ها از طرف دولت با مبلغ ناچیزی به سالمندان ارائه می شود .

آوویننینگو اضافه کرد : این رشته ورزشی تمام عضلات را به کار می گیرد و برای تربیت نیروهای مسلح نیز بسیار مفید است چون باعث بالارفتن مقاومت بدن می شود ، به سربازان در پیاده روی های طولانی بسیار کمک می کند همچنین برای به معلولین و توانیابان حس یک انسان معمولی را منتقل می کند .

او در ادامه با ابراز رضایت از برنامه های توسعه ای ایران در رشته پیاده روی پیشنهادات مطرح شده در این جلسه را بسیار مثبت و قابل بررسی ارزیابی کردو خواستار همکاری های بیشتر ایران با فدراسیون ورزش همگانی فنلاند شد .

انتهای پیام/

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار