رئیس انجمن داژبال: نخستین دوره بین المللی داوری و مربیگری داژبال برگزار می شود/ یلدای داژبالی ها نخستین طرح انجمن داژبال در زمستان فعال است


شرمین جباریان رئیس انجمن داژبال:‌ طرح یلدای داژبالی ها نخستین طرح انجمن داژبال برای زمستان فعال است و این انجمن برای دوران زمستان برنامه های متنوعی را طراحی کرده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ شرمین جباریان رئیس انجمن داژبال با اشاره به فعالیت های انجمن در دروان کرونا یادآور شد: انجمن داژبال تا کنون حضور درخشانی در طرح قرنطینه فعال داشته است و تمامی کمیته های متناظر استانی در این طرح حضور موثری داشته اند، همچنین مشارکت انجمن داژبال در پویش موفق آماده موید فعالیت های مجازی انجمن داژبال در حوزه تولید محتوا هست.

جباریان با اشاره به فعالیت های این انجمن در عرصه بین الملل اظهارداشت: در حوزه بین الملل طی جلساتی به ضرورت برگزاری دوره های داوری و مربیگری این رشته در سطح بین الملل تاکید کردیم و امید است اولین دوره مربیگری و داوری بین المللی داژبال بزودی برگزار شود و در سطح کنفدراسیون غرب آسیا مباحثی در خصوص توسعه این رشته مطرح شد و امید با همکاری مسئولین داخلی قدمهای موثری برای توسعه این ورزش در کشور برداریم.

جباریان در خصوص برنامه های انجمن در فصل زمستان خاطر نشان کرد: پویش یلدای داژبالی ها برای فصل زمستان طراحی شده است و هم اکنون در حال ساخت کلیپ های ورزشی هستیم و سایر کمیته های متناظر  در کنار خانواده اقدام به تولید کلیپ خواهند کرد.

وی در خصوص جمعیت ورزشکاران داژبال خاطر نشان کرد: انجمن داژبال می داند که در اوقات فراغت هر خانواده ی ایرانی یک بار ورزش داژبال تجربه شده است البته قرار بود جمعیت ورزشکاران هر رشته در قالب سامانه ای در فدراسیون ثبت بشود، اما هم اکنون ناظر به جمعیتی که در المپیادهای ورزشی دانشجویی و دانش آموزی ما شرکت کرده اند هم اکنون این انجمن جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفری دارد که به این رشته اشتغال دارد.  ما فقط در یک المپیاد دانشجویی 46 تیم شرکت کننده داشتیم.  

جباریان در خصوص افزایش جمعیت و مخاطبان رشته داژبال یادآور شد: برای افزایش جمعیت داژبال، یکی جمعیت سازمان یافته و سازمان نیافته است، ما مربیانی داریم که آموزش دیده اند و خود به معرفی این رشته و آموزش این رشته به صورت رسمی و غیر رسمی ادامه می دهند، سبک دیگر ما آموزش خانه به خانه داژبال است که از طریق فضای مجازی و خبرگزاری ها دنبال می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هر کس که یک توپ ورزشی داشته باشد می تواند ورزش داژبال را تجربه کند، این ورزش دیرین، سابقه ای طولانی در حافظه جمعی ملت ایران دارد و ما امیدواریم شاهد روزی باشیم که در هر خانه ی ایرانی یک داژبالی حضور داشته باشد.  

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۰۱

  • ۱۳۹۹/۰۹/۱۸

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار