رئیس هیئت ورزش های همگانی استان آذربایجان غربی: مواجهه هیئت آذربایجان غربی با بحران کرونا فعالانه بوده است/کرونا ضرورت مبارزه با کم تحرکی ملی و جای خالی فعالیت بدنی را بیش از گذشته مشخص و معلوم کرد


محمود اشتری رییس هیات ورزش های همگانی استان آذربایجان غربی طی گفتگویی با روابط عمومی هیئت استان از چگونگی مواجهه هیات استان با پاندمی کرونا سخن گفت، وی در این گفتگو به ضرورت توسعه فعالیت بدنی و انجام ورزش منظم تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی آذربایجان غربی، اشتری در آغاز سخن با اشاره به فعالیت برنامه محور هیئت استان و اقدام بر اساس تقویم اجرایی هیئت اظهار داشت:  قبل از اینکه این ویروس منحوس به کشور وارد شود هیات ورزش های همگانی طبق برنامه ریزی های خود برنامه های خود را با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان در طرح های جامع از قبیل طرح ملّی ” از فجر تا نوروز” با هدف ارتقاء سلامت و نشاط اجتماعی در کل استان اجرا نمود. طرح ملّی ” از فجر تا نوروز” بمنظور ارتقاء سلامت جسمی و روانی برای آحاد جامعه، ترویج و اصلاح سبک زندگی بر مبنای فعالیت بدنی، افزایش امید به زندگی و نشاط در بین آحاد جامعه از دهه فجر سال گذشته تا قبل از نوروز 99 در سراسر استان آذربایجان غربی برگزار شد. همچنین سال قبل پیش از ورود ویروس کرونا به کشور بیش از 500 عنوان برنامه در قالب : همایش ها و جشنواره های فرهنگی و ورزشی، مسابقات ورزشی، تجلیل از قهرمانان، مربیان، داوران و فعالین حوزه ورزش همگانی  استان و کارگاه های آموزشی بویژه کارگاه آموزشی پیشرفته حرکات اصلاحی برگزار شد.

اشتری با اشاره به تغییر روند فعالیت های هیئت پس از اثبات فراگیری کرونا در کشور یادآور شد: پس از دریافت نامه از اداره کل ورزش و جوانان استان مبنی بر عدم فعالیت باشگاه های ورزشی در اسفند ۹۸ هیات ورزش های همگانی استان آذربایجان غربی جزو اولین هیات های استانی در کشور بود که فعالیت های خود را در قالب فضای مجازی پیش برد که در همان ماه مسابقه ساخت مجسمه های برفی در سطح استان برگزار شد و سپس  در سال 99 هیات ورزش های همگانی فعالیتهای خود را در بستر تلویزیون و شبکه استانی با همکاری فضای مجازی شبکه استانی آذربایجان غربی و اداره کل ورزش و جوانان استان پویش ورزش در خانه را ادامه داد که شرکت کنندگان با ارسال آثار ویدئویی کوتاه فعالیت های ورزشی خود در ایام قرنطینه خانگی و تعطیلات نوروز در مسابقه پویش ما شرکت می کردند و علاوه بر پخش آثار شما از طریق شبکه استانی سیما و فضای مجازی آذربایجان غربی  جوایزی به آنها اهدا می شد که البته این پویش بعد از نوروز نیز از طریق هیات های شهرستانی ادامه پیدا کرد .در ادامه فعالیت های خودمان در فضای مجازی ،جشنواره تغذیه سالم انسان سالم نیز در سطح شهرستان ارومیه برگزار شد که با استقبال خوب بانوان همراه بود

وی در ادامه گفت:‌ پس از انخابات فدراسیون همگانی و انتخاب افشین ملایی بعنوان رئیس فدراسیون، ایشان نیز رویکردی مثل رویکرد هیات استان ما در پیش گرفتند و در فضای مجازی با قدرت ظاهر شده و مردم رو به ورزش کردن تشویق نمودند

 اشتری ضمن موثر خواندن پویش سراسری آماده باش در راستای ترویج فعالیت بدنی اظهار داشت: پویش آماده باش نقش بسزایی در معرفی هرچه بهتر ورزش های همگانی در سطح کشور داشت.

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان آذربایجان غربی در رابطه با تاثیرات طرح آوای ورزش در همسایگی و پویش آماده باش در توسعه ورزش همگانی بین مردم  اظهار داشت: پویش آماده باش یک طرح نو و بسیار عالی بود که در فضای مجازی شروع به فعالیت کرد و اکثر کمیته‌های زیرمجموعه ما نیز از این پویش استقبال کردند. ما با همکاری شهرداری، استانداری، اداره کل تربیت بدنی، صداوسیما استان و به کمک برنامه‌های رادیویی توانستیم طبق برنامه‌ای که برای مشارکت مردم در ورزش تبیین شده بود، پیش برویم و خدا را شکر این طرح مورد استقبال گسترده شهروندان قرار گرفت.

وی تاکید کرد:‌  برنامه‌های این پویش از طریق شبکه‌های اجتماعی متعلق به هیات ورزش‌های همگانی استان ادامه خواهد داشت تا هدف نهایی ما که توسعه  ورزش همگانیست، محقق شود. پویش آماده باش شروع بسیار موفقی داشته است و می‌تواند با همین روند ادامه پیدا کند، چون این طرح تازه بین مردم جا افتاده است و می‌توانیم از آن بهره‌مند شویم. به نظر من این طرح باید تا زمانی که کشش دارد و جامعه استقبال می‌کند، ادامه داشته باشد.

 

رییس هیات ورزش‌های همگانی استان آذربایجان غربی عنوان کرد: طرح آوای همسایگی در سطح کشور و بصورت همزمان اجرا شد که ما نیز در اجرای این طرح مشارکت نمودیم ولی  ما موفق به اجرای طرح آوای ورزش در همسایگی به صورت گسترده نبودیم چون اجرای این طرح بیشتر در کلان شهرها امکان پذیر است. ما مجتمع‌های مسکونی زیادی در شهرستان‌ها نداریم و اکثر ساختمان‌ها به صورت مجزا هستند. سال‌های گذشته طرح‌های این چنینی را اجرا کردیم و برخی از همسایگان شاکی بودند. این طرح می‌تواند در کلان شهری مانند تهران موفق باشد اما در برخی شهرستان‌ها هم مجمتع مسکونی نداریم وهم فرهنگ مردم آن شهر پذیرای چنین برنامه‌هایی نخواهد بود. یعنی ممکن است فرهنگ حاکم بین مردم، اجازه مشارکت شهروندان را ندهد.

او در پایان گفت: طرح‌هایی مانند پویش آماده باش و آوای ورزش در همسایگی، در صورتی که تداوم داشته باشند، می‌توانند مشارکت مردم در فعالیت‌های همگانی و ورزش شهری را به صورت چشمگیری افزایش دهد تا شاهد از بین رفتتن بی‌تحرکی بین مردم باشیم. با شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی، شهروندان عزیزمان از ورزش دور شده بودند اما با اجرای چنین برنامه‌های شاهد حضور دوباره آن‌ها درعرصه ورزش همگانی هستیم.

رییس هیات ورزش‌های همگانی آذربایجان‌غربی گفت: برترین‌های پویش سراسری “آماده‌باش” و عوامل برگزاری این پویش بعد از ۵۰ روز از برگزاری آن معرفی و از آنان قدردانی شد.

محمود اشتری گفت: برترین‌ها و فعالین پویش آماده‌باش، کمیته‌های برتر هیات ورزش‌های همگانی استان در این پویش و همچنین عوامل و هیات‌های شهرستانی موفق در برگزاری پویش در استان معرفی شدند.

وی گفت: با گذشت ۵۰ روز از برگزاری پویش در استان همزمان با سراسر کشور و با هدف از بین بردن کم‌تحرکی مردم و ورزش در دوران خانه‌نشینی در زمان شیوع بیماری کرونا، تاکنون حدود ۲ هزار نفر در استان به عضویت پویش درآمده‌اند.

وی در پایان بیان داشت: مردم استان در چالش بزرگ روز جهانی پیاده روی و چالش به وقت ورزش نیز با استقبال خوب شرکت نمودند و برای اجرای چنین چالش هایی در سطح شهرستان  به کمک روسای هیات ها همفکری های لازم انجام پذیرفته است که پس  از اجرا گزارشات آنها بصورت عکس و فیلم به فدراسیون ارسال خواهد شد

 

انتهای پیام/


  • ۱۴:۱۷

  • ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار