رئیس هیئت ورزش های همگانی استان قزوین:‌ اقدامات اخیر فدراسیون در مقابله با کرونا، موثر و کنشگرانه است


محمد شفیعی رئیس هیئت ورزش های همگانی استان قزوین: تمامی نهادهای متولی ورزش همگانی در استان قزوین در راستای کاهش آسیب های ناشی از کرونا از اقدامات جزیره ای به اقدامات واحد و هم گرا روی آورده اند.

 

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی استان قزوین، محمد شفیعی رئیس هیئت ورزش های همگانی استان قزوین با اشاره به مسئولیت اجتماعی فدراسیون های ورزشی در بعد توسعه ورزش همگانی یادآور شد:‌ کرونا باعث شد که تمامی نهاد های درگیر ورزش، اعم از دستگاه های دولتی و فدراسیون های ورزشی اهمیت توسعه ورزش همگانی را دریابند و در زمانی که تمامی فعالیت های قهرمانی بین الملل به تعلیق درآمده اند در راستای همگانی کردن رشته ورزشی خود بکوشند. مادامی که اکثر آحاد اعضای یک جامعه در اثر بیماری های ناشی از کم تحرکی جان خود را از دست می دهند، ورزش قهرمانی نمی تواند اولویت یک ملت باشد.

وی با تاکید بر اهمیت ورزش در ارتقا سلامتی و تاثیر آن در تقویت بعد جسمانی و روانی برای مقابله با بیماری ناشناخته کرونا یادآور شد:  تثبیت فرهنگ ورزش در خانه و نهادینه کردن این فرهنگ بین خانواده ها امر بسیاری مهمی است و تا حد بسیار زیادی در بهزیستی افراد در جامعه موثر عمل می کند. هیات ورزش های همگانی استان قزوین بطبع آن هیات ورزش های همگانی استان قزوین نیز تلاش کرده فرهنگ ورزش در خانه را در ایام قرنطینه خانگی مورد تاکید کرده و شرایط انجام آن را برای تمامی اقشار و اعضای خانواده در منزل فراهم آورد.

رییس هیات ورزش های همگانی استان قزوین با اشاره به توسعه همکاری های بین بخشی هیات استان با دستگاه های متولی ورزش در راستای کاهش آسیب های جسمی و روحی کرونا اظهار داشت: از اسفند سال ۹۸ که کشور میزبان این میهمان ناخوانده شده است، اقدامات هیات ورزش های همگانی استان که رسالت سلامت مردم را به عهده دارد به توسعه فعالیت بدنی در منازل سوق داده شد و بسته های آموزشی از طریق رادیو و تلویزیون استان و حساب کاربری اینستاگرام هیئت در اختیار مردم استان قرار داده شد.

شفیعی در پایان خاطر نشان کرد:  طرح ابلاغی قرنطینه فعال با ورزش همگانی را از دیگر برنامه های فدراسیون ورزش های همگانی است که در صورت مشارکت فراگیر هیئت های استانی می تواند اثرات قابل ملاحظه ای در تعدیل پیامد ها و آسیب های اجتماعی ناشی از خانمانی و قرنطینه اجتماعی داشته باشد. سعی شده در این طرح تمام گروه های سنی گنجانده شوند، برنامه ریزی در این طرح به گونه ای می باشد که به تمام رده های سنی بالاخص دو گروه سنی حساس کودک و سالمند توجه ویژه شود.

 

انتهای پیام/


  • ۱۵:۵۷

  • ۱۳۹۹/۰۹/۰۳

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار