رسالت ورزش همگانی پیشگیری در حوزه سلامت است


نشست هم اندیشی ورزش های همگانی استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات حوزه ورزش برگزار و بر ضرورت توجه به رسالت ورزش همگانی در پیشگیری های حوزه سلامت تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری مهر واحد تبریز، 

 نشست هم اندیشی انجمن‌ها و کمیته‌های هیأت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی دیشب به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و ۳۰ تن از مسئولین کمیته‌های این هیأت عصر دیروز برگزار شد.

در این نشست به بررسی وضعیت سلامت جامعه و نقش ورزش در بهبود زندگی و افزایش نشاط اجتماعی پرداخته شد و مسائل و مشکلات موجود در مسیر توسعه ورزش‌های همگانی در استان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با حضور در این نشست از ظرفیت‌های بسیاری که در هیأت ورزش‌های همگانی و کمیته‌ها و انجمن‌های آن وجود دارد، سخن گفته و افزود: ورزش همگانی را نمی‌توان صرفاً در حوزه ورزش خلاصه کرد بلکه این فعالیت در تمامی زمینه‌ها اعم از اجتماعی و فرهنگی تأثیر بسزایی دارد.

ایوب بهتاج ادامه داد: وقتی درباره افزایش آمار مشارکت مردم در زمینه ورزش همگانی صحبت می‌کنیم درواقع راجع به افزایش نشاط اجتماعی، کاهش انواع بیماری‌های جسمی و روحی و همچنین افزایش میزان اعتماد به نفس و کارایی جامعه سخن می‌گوئیم و این مسئله به قدری اهمیت دارد که در تمام دنیا ورزش را به دو وجه همگانی و قهرمانی تقسیم می‌کند.

وی با بیان اینکه ارتقای مربیان رشته‌های ورزشی هیأت ورزش‌های همگانی از مهم‌ترین موضوعاتی است که به سلامتی ورزشکاران و متعاقباً عموم مردم جامعه کمک شایانی می‌کند، ادامه داد: مربی کاربلد و با دانش از مخاطرات ناشی از ورزش غیراصولی آگاه است و ورزشکاران را از ورزش ناکارآمد باز می‌دارد و در همین راستا باید در زمینه ارتقای دانش مربیان ورزش‌های همگانی کار شود.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به وضعیت ورزش در جامعه و بیان اینکه باید نگاه واقع گرایانه ای در این زمینه داشت، گفت: اگر دیدگاه خوش‌بینانه ای داشته باشیم نزدیک به ۲۵ درصد از جمعیت استان در زمینه ورزش فعال هستند و مابقی جامعه به کم تحرکی دچارند که این موضوع سبب بروز آسیب‌های جدی برای شهروندان در زمینه جسمانی و روحی می‌شود.

رسول صادقی ظرفیت‌های طبیعی استان را بسیار مناسب دانسته و خاطرنشان کرد: پیش از شیوع کرونا مجموعه عینالی تبریز در روزهای تعطیل میزبان ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان تبریزی بود که نشان دهنده ظرفیت قابل توجه شهرستان تبریز و همچنین استان آذربایجان شرقی است.

صادقی افزود: باید از تمامی ظرفیت ارگان‌ها و سازمان‌های موجود استفاده کرده و در مسیر توسعه ورزش همگانی که رسالت اصلی آن پیشگیری در حوزه سلامت است بهتر عمل نمائیم.

در انتها جلسه از فعالیت مسئولین انجمن‌ها و کمیته‌های هیأت ورزش‌های همگانی استان که بدون هیچ چشم داشتی در طی سال‌های اخیر و در مسیر رشد و توسعه ورزش، در متن جامعه بوده‌اند قدردانی شده و با اهدای لوح یادبود از ایشان تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

 


  • ۱۱:۲۳

  • ۱۳۹۹/۱۱/۲۱

  • ۴۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار