رشد ۱۱ درصدی ورزش همگانی در یک سال اخیر


رئیس فدراسیون ورزش های همگانی از رشد ١١ درصدی مشارکت مردم در ورزش های همگانی خبر داد و گفت: از سال ١٣٩٢ تاکنون ۳۲٫۶۶ درصد مردم در ورزش های همگانی مشارکت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، علی مجدآرا در نشست خبری با خبرنگاران روز شنبه با اشاره به مشارکت مردم در ورزش همگانی اظهار داشت: آمار مشارکت مردم از سال ۱۳۹۲ تاکنون در ورزش‌های همگانی از ٢١ درصد به ٣٢ درصد رسیده است. این آمار طی یکسال با کار متخصصان رشته های مختلف، تجربیات کارشناسان و مسئولان رشد داشته است.
وی افزود: در همین راستا ۲ کتاب گفتمان ورزش همگانی در نظام بین الملل و توسعه در ورزش همگانی برگرفته از تجربه های موفق دنیا به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تدوین و به تمامی استانها ارسال شده است.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی عنوان کرد: «ماراتن آیلند» یک رویداد بین المللی است که در سطح جزیره کیش با حضور کشورهای مختلف جهان برگزار می شود.
وی با بیان اینکه همچنین سومین همایش بین المللی ورزش همگانی نیز در این مدت به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد شد، افزود: در همین راستا ٢٥٠ نفر از تهران در این همایش که با حضور ۶ کشور مختلف برگزار خواهد شد، حضور خواهند یافت.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی همچنین از اجرای قطعی ١٤ طرح تحول تعالی و آینده نگری در سال آینده در تمامی استانها خبر داد و گفت: یکی از اهداف مهم فدراسیون تهیه مقالاتی از خردسالی تا سالمندی است که در آن به شرح وظایف تمامی مهدکودک ها و خانه سالمندان پرداخته و در قالب یک کتاب انتشار و به کشورهای دیگر نیز ارسال می کند.
مجدآرا بودجه امسال فدراسیون ورزش های همگانی را ٣ میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به سال گذشته افزایش یافته و افزود: فدراسیون از نظر حامی مالی به خودکفایی رسیده است. علاوه بر آن هشت میلیارد ورودی درآمد خود فدراسیون است که با توجه به این موضوع ١٠٠ میلیون تومان به هر استان برای اجرای طرح تحول کمک می شود.
وی آموزش رایگان ورزش همگانی در مناطق محروم را هم از دیگر برنامه های فدراسیون عنوان کرد و اظهار داشت: فدراسیون برای اجرای این طرح تمام هزینه ها را خودش تقبل خواهد کرد.
رئیس فدراسیون ورزش های همگانی ادامه داد: طرح تاکسی-دوچرخه با توجه به وجود زیرساخت در کیش اجرا می شود. البته تا زمانی که زیرساخت ها فراهم نشود نمی توان در تهران و شهرهای دیگر این طرح را فعال کرد.
در ادامه این نشست حسین طاووسی رئیس دفتر امور مشترک انجمن ها نیز در سخنانی گفت: سومین همایش بین المللی ورزش همگانی با عنوان ورزش از کودکی تا بزرگسالی همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی ایران اسپورتکس با حضور ٦ کشور دانمارک، سوئد، ترکیه، فنلاند و مالزی از ششم تا هشتم اسفند با هدف تبادل افکار و اطلاعات برگزار می شود.
در ادامه مجید ایزدخواه مدیر روادید ورزشی کیش نیز خاطرنشان کرد: در همایش بین المللی کیش به معرفی توانمندی های کشور به دنیا و ورزش استاتیک و داینامیک می پردازیم.
وی عنوان کرد: در کنار این همایش ماراتن بین المللی در ٤٢، ٢١ و ١٠ کیلیومتر برای اولین بار برگزار می شود . می توان به این ورزش از دید همگانی نگاه کرد که خیلی علاقمندان به تحرک بدنی در آن حضور می یابند.
مدیر رویداد ورزشی کیش ادامه داد: حدود ١٠٠ دونده از ٢٥ کشور در این ماراتن حضور می یابند. از ایران نیز ٣٥٠ نفر شرکت در این ماراتن حضور خواهند داشت و پیش بینی می شود به تعداد دوندگان به ٦٠٠ نفر برسد.
ایزدخواه در پایان گفت: همچنین همایش پیاده روی مسئولان کشور به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی در هشتم اسفند ماه برگزار می شود. در کنار این مراسم رونمایی موسسه فرهنگی اکو اسپورت با حضور ٢٠ کشور مختلف برای معرفی توانمندی های ورزشی کشور از ٦ تا ٩ اسفند ماه برگزار می شود.


  • ۱۴:۴۶

  • ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

  • ۶۸۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار