رضا شجیع: بیمه ها در حوزه ورزش همگانی سرمایه گذاری کنند


نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی: شغل نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از مربیان کشور مستقیما در دوران پاندمی دچار مشکل شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، رضا شجیع نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری با بیمه تجارت نو اظهار داشت: جامعه ورزش جامعه بزرگی است و ورود صنعت بیمه به حوزه ورزش همگانی می تواند بسیار موثر باشد. ضمن اینکه بر اساس تجارب موفق دنیا؛ بیمه ها سرمایه گذاران اصلی حوزه ورزش همگانی هستند و رابطه بین سلامت جسمانی مردم و سودآوری بیمه ها به دلیل کاهش ریسک و همچنین کاهش هزینه های درمان در عمل به اثبات رسیده است. 

شجیع با اشاره به جمعیت مربیان کشور خاطر نشان کرد: بر اساس همین برآوردهایی که در دوران کرونا انجام شد، جمعیت مربیان کشور بالغ بر نیم میلیون نفر است که از این جمعیت نیم میلیون نفری مربیان حدود ۷۵ درصد از مربیان در حوزه همگانی و بدنسازی فعالیت می کنند.

شجیع افزود: مربیان بر اساس نوع ارتباطی که با باشگاه دارند فاقد بیمه گر پایه هستند و از این منظر تاکنون نتوانسته اند از مزیت های بیمه ای در شغل خود استفاده کنند. چراکه رابطه مربی – کارفرمایی بین مربیان و باشگاه ها برقرار نیست و از این جهت امکان نقش آفرینی بیمه تامین اجتماعی به مانند سایر مشاغل رسمی وجود ندارد. همین چالش با شد بسیاری از باشگاه ها متاسفانه نتوانستند از مزیت تسهیلات کرونا استفاده کنند.

شجیع در خاتمه خاطر نشان کرد: اخذ امتیاز ویژه برای مربیان که اصلی ترین خادمان حوزه سلامت هستند، اولویت اصلی فدراسیون ورزش های همگانی در این تفاهم نامه است و موضوع بیمه بیکاری مربیان هم باید به عنوان یک موضوع جدی مورد توجه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/


  • ۰۹:۰۱

  • ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

  • ۱۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار