رهامی: تعطیلی باشگاه‌ها لطمات جبران ناپذیری به سلامت مردم زده است


رئیس هیئت ورزش های همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد ناهنجاری های اجتماعی و روانی ناشی از تعطیلی باشگاه ها و بیکاری مربیان را مخرب عنوان کرد و گفت: تعطیلی باشگاه‌ها لطمات جبران ناپذیری به سلامت مردم زده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، محمدعلی رهامی با ابراز نگرانی از تعطیلی گسترده باشگاه‌ها، بیکاری مربیان در استان کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت:‌
در شرایط فعلی و بسته شدن باشگاه ها و حتی پارک های مناسب ورزش، انگیزه ورزش منظم روز به روز از مردم گرفته می شود و فشارهای روحی و روانی در بین مردم عمومیت می یابد.

رئیس هیات ورزشهای همگانی کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این میان اکثر باشگاهها برای همیشه تعطیل شدند و تعداد قابل توجهی از مربیان استان و کشور بیکار شدند و این خود باعث رجعت به دورانی است که تعداد باشگاه ها در شهرستان ها انگشت شمار بلکه نایاب بود و به تبع آن ورزش منظم کم کمرنگ و کم تحرکی شیوع خواهد یافت. 

رهامی گفت:‌ مقالات و اطلاعیه های بسیاری درباره اهمیت ورزش کردن در دوران پاندمی در سراسر جهان و هم چنین داخل کشور وجود دارد و بسیاری از آنها منتشر و در اختیار عموم قرار گرفته است اما متاسفانه با قرنطینه شدن شهرها اولین مکانی که تعطیل می شود همین باشگاهها و پارک هایی هستند که وسایل ورزشی دارند. این در صورتی است که مکان های پرخطری مثل ادارات دولتی، خصوصی و بانک ها سرشار از جمعیت اند. 

وی اظهار داشت:‌ از متولیان ورزش بخصوص فدراسیون همگانی که یکی از فدراسیون های فعال بوده و عملکرد خوب و موثری در دوران پاندمی داشته است انتظار می رود که با اجرای طرحهای نوین، آحاد جامعه را به روش های مختلف به فعالیت بدنی و تحرک دعوت نمایند.

محمدعلی رهامی در پایان گفت: یکی از روش هایی که می توان با پرداخت پاداش یا حق الزحمه به انگیزه مربیان فعال را برای ادامه فعالیت در شرایط کرونایی حفظ نمود. اگر مربیان ورزشی حمایت شوند  «هرخانه یک سالن ورزشی» خواهد بود. 


  • ۱۴:۴۳

  • ۱۴۰۰/۰۲/۱۹

  • ۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار