سرپرست دبیری فدراسیون ورزش های همگانی:‌ حتی کرونا هم نتوانست ورزش را تعطیل کند


دهقان سرپرست دبیری فدراسیون ورزش هایی همگانی در گفتگو با برنامه تلویزیونی صبح و نشاط گفت: ورزش همگانی در دوران قرنطینه بیشتر از گذشته بین مردم رواج یافت / ورزش پسا کرونا از ورزش پیشا کرونا به کلی متفاوت است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ دهقان سرپرست دبیری فدراسیون ورزش هایی همگانی با حضور در برنامه تلویزیونی صبح و نشاط اظهار داشت:‌ جمعیت ورزشکاران فدراسیون ورزش های همگانی به تنهایی با چند فدراسیون برابری می کند،‌ از این نظر پیش از فراگیری ویروس کرونا زیرساخت های آموزش مجازی فدراسیون ورزش های همگانی آماده شده بود.

دهقان خاطر نشان  کرد:‌ پس از ورود ویروس کرونا به کشور ما اقدامات مختلفی را دنبال کردیم:‌ نخست مسئله اطلاع رسانی، پیشگیری و نظارت به کلیه ورزشکاران در سطح کشور، تماس مستمر با مسئولین هیئت های ورزش های همگانی کل کشور جهت توسعه فعالیت بدنی در خانه و پیگیری ورزش آنلاین و همچنین رصد 17000 باشگاه ورزشی در ورزش های همگانی را دنبال شد.

سرپرست دبیری فدراسیون افزود:‌ دومین موضوعی که به صورت جدی پیگیری شد تولید محتوا در فضای مجازی و همچنین در سیمای ملی بود، که نه تنها از طریق شبکه های سراسری دنبال می شد،‌ بلکه برنامه های شبکه استانی هم با جدیت به آموزش ورزش در خانه و سواد حرکتی در دوران قرنطینه خانگی پرداخته شد و در این مسیر انجمن ها و کمیته ها همراه فدراسیون بودند.

وی گفت: همانطور که مطلع هستید این برنامه ها بازتاب بسیار خوبی داشته است،‌ نماینده سازمان بهداشت جهانی از تلاش های فدراسیون و وزارت ورزش در تولید محتوا تقدیر نمود.

دهقان یادآور شد:‌ سعی کردیم ورزش تعطیل نشود،‌ کرونا با وجود آسیب های گسترده اقتصادی و اجتماعی، درس هایی به ما داد که ما باید توانایی تغییر را داشته باشیم، اتفاقا کرونا باعث شد ما ورزش از طریق فضای مجازی و صدا و سیما،‌ به درون خانواده ها ببریم. بیش از 6000 کلیپ دریافتی در هفته اول قرنطینه از ورزش خانوادگی داشتیم که اعضای یک خانواده کنار یکدیگر ورزش می کنند.

وی بیان داشت:‌ وزیر ورزش و جوانان در حوزه ورزش های همگانی مطالباتی را در پنج محور ابلاغ کردند که مطالبات هم اکنون به تمامی استان ها اطلاع رسانی شده است و تمامی مسئولین ورزش های همگانی اعم از ادارات کل و هیئت های ورزش همگانی اقدامات موثری را در این راستا برداشته اند.

وی در پایان گفت:‌ مطالبات وزیر ورزش منجر به آن شد که اگر دوباره مجبور به تجربه قرنطینه دیگری شدیم، چه اقداماتی را انجام دهیم و همچنین بازنگری جدی در تمامی فعالیت های دوران کرونا داشتیم، که کدام برنامه دارای بیشترین جذابیت و کدام برنامه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/


  • ۰۹:۴۴

  • ۱۳۹۹/۰۳/۱۰

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار