سرپرست نائب رئیسی بانوان: برگزاری رویدادهای خانواده محور اصلی توسعه ورزش بانوان


آذین ساکی سرپرست نایب رییسی بانوان فدراسیون ورزش های همگانی بر ضرورت حرکت به سمت رویدادهای خانواده محور تأکید کرد و افزود: امروز موضوع کم تحرکی زنان به مرز هشدار رسیده و تردیدی دیگر وجود ندارد برای توسعه ورزش و فعالیت بدنی زنان باید اقدامات و برنامه های ویژه ای طراحی شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، ساکی با اشاره به سیاست های توسعه ورزش زنان در ورزش همگانی گفت: ارتباط زن و ورزش از دو بعد قابل اهميت است. نخست تاثير ورزش بر سلامت زن و در نتيجه سلامت جامعه و ديگري نقش زن به عنوان مادر و همسر (نقش تربيتي) در مشاركت اعضاي خانواده و در پرداختن به ورزش و فعاليت بدني است.
وی به نسبت طرح شهر فعال با زنان اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح ملي شهر فعال، به عنوان يك سياست كلان و فرصت مهم و تاثير گذار، سيستم ها و فرآيندها به گونه ايي تعريف و طراحي خواهد شد كه كمك شاياني در رفع برخي از موانع مشاركت در ورزش زنان گردد و زير ساخت ها به گونه ايي توسعه مي يابد كه بانوان محترم جامعه در تمامي گروههاي سني و اقشار مختلف و به همراه خانواده قادر خواهند بود در فعاليت هاي مناسب و متناسب و مورد علاقه خود مشاركت فعالانه داشته باشند و از مزاياي گسترده پرداختن به ورزش و فعاليت بدني منظم بهره مند گردنند.
در پایان نایب رییس بانوان فدراسیون ورزش همگانی از تغییر ماهیت کمیته ورزش زنان و مادران به انجمن توسعه ورزش زنان و خانواده خبر داد و افزود: این انجمن می تواند در راستای توسعه فعالیت های ورزشی خانواده محور در سطح کشور بسیار موثر عمل کند.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۴۷

  • ۱۳۹۹/۰۶/۲۲

  • ۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار