سلامت، محور اصلی فعالیت های فدراسیون ورزش های همگانی است


رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در دیدار با استاندار بوشهر اظهار داشت: وجه تمایز فدراسیون ورزش های همگانی با سایر فدراسیون های ورزشی در «سلامتی» است، فدراسیون ورزش های همگانی «سلامت محور» است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، افشین ملایی که به منظور حضور در انتخاب رئیس هیات همگانی بوشهر راهی این استان شده است، صبح امروز یکشنبه با عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر دیدار کرد. ملایی در این دیدار از استاندار بوشهر به خاطر اهمیت دادن به توسعه ورزش همگانی قدردانی کرد و گفت: یکی از نکاتی که دنیا به آن رسیده و در تصمیمات کلان کشورها به آن توجه زیادی می‌شود، محور بودن سلامتی مردم است که امیدوارم در کشور ما نیز سلامتی مردم در تصمیمات کلان مسئولان در اولویت اصلی قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه به آمارهایی که از میزان ورزش و سلامتی مردم منتشر شده اشاره کرد و گفت: براساس آماری که دو سال پیش مرکز آمار ایران منتشر کرد از بین جوانان بالای ۱۵ سال که در این پایش شرکت کرده بودند، ۶۷ درصد شرکت کنندگان برخلاف تصور که پیش بینی می‌شد طرفدار فوتبال و بسکتبال و… باشند، پیاده روی را به عنوان رشته مورد علاقه خود معرفی کرده بودند.

افشین ملایی در ادامه تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌های شهری و زیرساخت‌های ورزشی باید متناسب با سلیقه و علایق مردم صورت بگیرد. نمی‌شود در یک استان صنعتی به ورزش و میزان شادابی نیروی کار و مردم توجه نشود و مردم از این دو فاکتور مهم برخوردار نباشند.

وی با اشاره به شیوع کم تحرکی در کشور که استارت آن از چند سال پیش زده شده است خاطرنشان کرد: براساس آمار منتشر شده در دو سال اخیر میزان کم تحرکی در کشور ۵۶ درصد بوده است که این رقم در حوزه بانوان به ۶۴ درصد می‌رسد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه استان بوشهر را مورد خطاب قرار داد و گفت: خبر خوبی برای شما ندارم چرا که استان بوشهر در آمار منتشر شده در صدر استان‌های کم تحرک قرار دارد. به همین خاطر برای کاهش این میزان از کم تحرکی باید همه نهادها به کمک اداره کل بیایند تا توسعه ورزش همگانی سرعت بیشتر بگیرد.

ملایی با تاکید بر اینکه فدراسیون ورزش‌های همگانی از برنامه‌های هیات‌ها حمایت خواهد کرد گفت: با توجه به اینکه که جمعیت ایران در سالهای آینده سرعت بیشتری در پیر شدن خواهد گرفت وظیفه همه نهادها و ارگان هاست که همت بیشتر در رفع کم تحرکی داشته باشند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی تاکید کرد: درخواست من از استاندار بوشهر و مدیرکل ورزش و جوانان استان این است که به سمت پروژه‌ها و برنامه‌هایی برویم که همه مردم بتوانند ورزش کنند.

وی ادامه داد: در حالی که بخش عمده بودجه ورزش کشور صرف ورزش قهرمانی می‌شود، این بخش جمعیتی ۳ میلیونی را شامل می‌شود. در این شرایط پرسش است است که سهم ۸۰ میلیون دیگر از بودجه ورزش کشور چه می‌شود؟

افشین ملایی در پایان با قدردانی از استاندار بوشهر که توجه ویژه ای به ورزش و توسعه ورزش همگانی دارد گفت: امیدوارم حضور و مشارکت شما در راس ورزش و تصمیم‌های کلان برای ورزش بتواند ضمن حمایت از برنامه‌های در نظر گرفته شده، در ترغیب و تشویق سایر مسئولان به اهمیت دادن به ورزش نقش تاثیرگذار داشته باشد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۴۰

  • ۱۳۹۹/۱۰/۰۷

  • ۲۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار