صالح رفیعی: والدین را از وضعیت فعالیت های کودکانش مطلع می کنیم


رئیس انجمن توسعه ورزش و فعالیت بدنی کودکان برنامه های این انجمن برای طرح زمستان فعال ورزش همگانی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، صالح رحیمی در مراسم رونمایی از طرح زمستان فعال این فدراسیون گفت: کودکان بیش از یک سال هست که در خانه‌اند و ما شاهد ناهنجاری و آسیب‌های ناشی از خانه نشینی کودکان هستیم چرا که خانه و آپارتمان فضای لازم برای بازی کودکان را ندارد.

وی ادامه داد: بازی با کودک در این فضای محدود نیازمند مهارت‌های فنی متناسب با توانمندی‌های کودک است، از این نظر اجرای طرح بازی و نشاط کودکانه می‌تواند شرایط بهزیستی کودکان در دوران قرنطینه کرونایی را فراهم کند.

رحیمی ادامه داد: این طرح کمک به خانواده‌هایی است که بازی با کودکان را بلد نیستند، این طرح بررسی اثربخشی بازی‌های کودکان هست که سال‌های اولیه زندگی کودکان برای رشد بسیار حیاتی هست و اگر این زمان را ازدست بدهیم آسیب‌های بسیار شدیدی در بزرگسالی کودکان را نشانه خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون این طرح به صورت آزمایشی در حال برگزاری هست و بیش از ۱۵ استان در حال برگزاری این طرح هستندت و بیش از ۱۰۰ ارزیاب در استان‌های مختلف در حال بررسی عملکرد رده سنی ۴ تا ۸ سال در حال ارزیابی کودکان بر اساس ۲ آزمون بین المللی هستند.

صالح رحیمی ادامه داد: در نهایت کارنامه‌های رشدی بر اساس نیازهای حرکتی و رشدی کودکان در اختیار والدین قرار خواهد گرفت، ما نزدیک به ۱۰۰ ساعت آموزش فیلمبرداری کردیم و در قالب ۲۴ ساعت آموزشی بر مبنای علمی رشد حرکتی کودکان، توسعه مهارت‌های پایه، آمادگی بدنی کودکان و توسعه مهارت‌های ظریف کودکان طراحی شده است.
‌‌
وی ادامه داد: خانواده‌های زیادی الان با این طرح درگیر هستند و کارنامه‌های رشدی خودشان را دریافت کردند، فیلم‌ها به سراسر کشور ارسال شده است، ارزیابی ثانویه این طرح در اسفند ماه صورت خواهد گرفت و ما تاثیر مداخلات را پیش آزمون و پس آزمون مقایسه خواهیم کرد. خروجی این نتایج در سیاست گذاری درباره ورزش کودکان و همچنین اثر بخشی طرح‌های آموزشی ورزش کودکان کمک شایان خواهد کرد.


  • ۱۶:۴۱

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۱

  • ۱۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار