طباطبایی: حضور در المپیک مانع توجه به ورزش همگانی نیست/ کاراته را همگانی می‌کنیم


نشست مجازی رییس فدراسیون کاراته با رییس و اعضای کمیته همگانی این فدراسیون برگزار و بر تلاش برای همگانی شدن این رشته تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته در این نشست که با حضور رشید خدابخش رییس کمیته همگانی فدراسیون کاراته و اکثریت اعضای این کمیته برگزار شد گفت: توسعه همگانی کاراته یکی از سیاست های محوری اینجانب در دوره جدید ریاست فدراسیون بود که از همان بدو ورود با جدیت دنبال کردم که البته شیوع ویروس کرونا  باعث شد در اجرای برنامه های این بخش با چالش هایی مواجه شویم.

طباطبایی در ادامه با تقدیر از فعالیت های ارزشمند کمیته همگانی افزود: خوشبختانه فعالیت های بسیار خوبی در شرایط کرونا و با استفاده از فضای مجازی پیش بینی شد که مورد تقدیر معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت.

رییس فدراسیون کاراته در ادامه اظهار داشت: تمرکز فدراسیون بر بازی های المپیک نباید مانع توجه به بخش همگانی شود و از این رو باید کمیته همگانی با تولید کلیپ های یک دقیقه ای، اجرای منظم برنامه های لایو در فضای مجازی و همچنین فعال تر کردن کمیته های استانی، زمینه شتاب بخشی به توسعه همگانی کاراته را فراهم کند.

طباطبایی در خاتمه بر ضرورت اجرای طرح ملی «کاراته برای کودک» با محوریت تربیت مربیان تخصصی کاراته کودک و همچنین برگزاری کارگاه های تربیت مربی همگانی با همکاری کمیته آموزش تأکید کرد و گفت: سواد حرکتی کاراته، موضوع محوری است که همزمان برای توسعه قهرمانی و همگانی کاراته ضروری است و از این رو باید در دستور کار فدراسیون و کمیته همگانی قرار گیرد.


  • ۱۹:۵۸

  • ۱۴۰۰/۰۲/۰۱

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار