عبدالحمیداحمدی: ورزش یعنی در خدمت تعالی انسان ها بودن/ دستگیری از مردم و آسیب دیدگان بخشی از ورزش است


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: حضرت امام خمینی(ره) به ورزشکاران فرمودند، در تمامی ابعاد ورزش کنید، این یعنی مسئولیت ورزشکار تنها به سکو و مدال ختم نمی شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالحمیداحمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در آئین اختتامیه پویش نذررهایی گفت: اگر ما ورزش را فقط در مسابقه، برد و باخت و سکو خلاصه کنیم، به مردم ظلم کردیم، ورزش یعنی در خدمت تعالی انسان ها بودن، باید از طریق ورزش بتوانیم به انسان ها کمک کنیم.

احمدی با اشاره ضرورت توجه به مشی و مرام پهلوانی یادآور شد:‌ پهلوان ها مرجع مردم بودند، مردم به آنها افتخار می کردند، پهلوانان نسبت به مردم خضوع داشتند. یکی از افتخارات جامعه ورزش همین رسم و مرام ‌پهلوانی است. آنچه قهرمانان ورزشی می توانند بدان افتخار کنند؛ گرفتن دست مردم و آسیب دیدگان، تواضع به مردم است. کمک به انسان ها، دستگیری از آسیب دیدگان نیز بخشی از ورزش است.

وی در ادامه افزود:‌ امسال سال سختی برای مردم ایران بود، کرونا و تحریم های ناجوانمردانه هم دست شدند تا شرایط را سخت بکنند، اما جامعه ورزش با برگزاری پویش های مختلف توانستند کمک های مومنانه ی موثری بکنند. همه قهرمانان ورزشی ما در این پویش ها مفتخر به دریافت مدال خدمت از مردم شدند

احمدی در پایان از سازمان بسیج ورزشکاران، فدراسیون همگانی، فدراسیون پهلوانی، رزمی، تکواندو و عبدالهی قهرمان ووشو تقدیر و تشکر نمود و خاطر نشان کرد:‌ همه تلاش­هایی که قهرمانان و افتخارآفرینان و روسای فدراسیون ورزشی در راستای کمک مومنانه و دستگیری از آسیب دیدگان کرونا انجام داده اند بر جریده تاریخ ثبت خواهد شد.

 

انتهای پیام /


  • ۱۳:۵۴

  • ۱۳۹۹/۱۲/۲۰

  • ۱۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار