عبدالحمید احمدی: ورزش همگانی نیاز به هم افزایی ملی دارد / ‏‬ چهار محور برای پویایی «ایران فعال»


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: برای اینکه بتوانیم به یک جامعه و «ایران فعال» برسیم چهار محور را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، عبدالحمید احمدی که صبح روز دوشنبه در برنامه ایران فعال شبکه سلامت حضور پیدا کرده بود، به تصویب و به روز شدن قوانین مربوط به وزارت ورزش با محوریت ورزش همگانی به منظور هدفگذاری نشاط و سلامت عمومی کشور اشاره کرد و گفت: مهرماه سال ۹۹ پس از ۴۹ سال قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مصوب و به روز شد که این اتفاق باعث خوشحالی جامعه ورزش خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های در نظر گرفته شده با محوریت فدراسیون ورزش‌های همگانی اجرایی شود، ادامه داد: جای خوشحالی دارد که در شرایط فعلی قانون جامعی داریمکه می‌توانیم بر اساس آن برنامه ریزی کنیم. در این قانون هدف گذاری برای ورزش همگانی نشاط و سلامت عمومی مردم در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه خاطرنشان کرد: بندهای مختلفی در وظایف قانونی وزارت ورزش و جوانان پیش بینی شده که به ویژه توجه به بند سوم از اصل سوم قانون اساسی اهمیت ویژه ای دارد. در این قوانین تاکید شده است که دولت باید بتواند بین ورزش همگانی و قهرمانی توازن برقرار کند. در گذشته شاهد بودیم که این توازن بهم خورده بود که یکی از تبعات آن پدید آوردن کم تحرکی در جامعه است.

احمدی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی باید به مسأله محوری حاکمیت تبدیل شود و در کنار آن به ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هم توجه شود گفت: ورزش برای رسیدن به اهدافش در همه زمینه‌ها نیاز به یک هم افزایی ملی دارد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در تشریح برنامه‌های این معاونت برای ورزش همگانی خاطرنشان کرد: محور اول برنامه ما جامعه فعال است با محور آگاهی بخشی که صدا و سیما نقش ویژه ای در این زمینه ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: محور دوم محیط فعال است که بتوانیم زیرساخت‌های متناسبی را برای مردم با محوریت پیاده راه‌ها و جاده‌های تندرستی ایجاد کنیم که نقش شهرداری‌ها در این زمینه پررنگ است.

عبدالحمید احمدی ادامه داد: محور سوم «مردم فعال» است که بر رویدادهای جذاب و متنوع برای مردم متناسب با گروه‌های سنی تاکید دارد. محور چهارم «سیستم فعال» است که بر همکاری‌های بین بخشی و هم افزایی نهادهای متولی ورزش همگانی تاکید دارد.

معاون وزیر ورزش در پایان گفت: پیش بینی من این است اگر این هم افزایی های به خوبی شکل بگیرد و دستگاه‌های همکار به تعهدات خود عمل کنند در کوتاه مدت به نتایج ملموسی خواهیم رسید.


  • ۱۰:۱۴

  • ۱۳۹۹/۱۰/۱۵

  • ۲۰

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار