عقد تفاهم نامه مشترک فی مابین هیئت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی و اداره کل زندانهای استان


در راستای کاهش آسیب‌های روانی ناشی از کرونا و نیز افزایش فعالیت‌های جسمانی مددجویان تفاهم نامه‌ای مشترک بین هیات ورزش های همگانی استان و اداره کل زندان ها امضا شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری مهر- واحد تبریز، نشست مشترک شورای ورزش مابین اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی و هیأت ورزش‌های همگانی استان در راستای همگانی‌تر کردن ورزش در بین مددجویان بعد از ظهر امروز برگزار شد.

مدیرکل زندان‌های آذربایجان شرقی در ابتدای این نشست ضمن عرض خیر مقدم به اعضا هیأت ورزش‌های همگانی استان با بیان اینکه پاندمی ویروس کرونا باعث کاهش فعالیت‌های جسمانی در جامعه شده و زندان‌ها نیز از این امر مستثنی نبوده‌اند، عنوان کرد: با مشارکت هیأت ورزش‌های همگانی در نظر داریم تا ورزش و فعالیت جسمانی را در سه بخش عمده مددجویان، سربازان و پرسنل اداره افزایش دهیم.

حسن محمدیاری با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های متعدد در بین مددجویان تا قبل از همه گیری ویروس کرونا، ادامه داد: اخیراً تفاهم نامه‌ای مابین سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و فدراسیون ورزش‌های همگانی منعقد گردیده است که بر اساس آن باید بر روی افزایش تحرک جسمانی کار کرده و از فرسایش مددجویان جلوگیری گردد.

وی اصلی ترین مشکل کنونی در مسیر توسعه ورزش در بین زندان‌ها را کمبود مربی دانسته و گفت: متأسفانه مربی ورزشی در اختیار نداریم و مسئله فوق با توجه به اینکه در روزهای تعطیل بیش از پنج هزار نفر مددجو در سطح استان شرایط و آمادگی ورزش را دارند ما را از همگانی کردن ورزش باز می‌دارد.

محمدیاری با اشاره به اینکه خوشبختانه تا کنون حتی یک نفر هم فوتی کرونائی نداشته‌ایم، افزود: در هر دو بخش آقایان و بانوان نیازمند مربی ورزشی هستیم و امیدواریم با جلوگیری از کاهش فعالیت‌های جسمانی روند بازیابی مناسبی داشته باشیم.

رئیس هیأت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی نیز با اشاره فشارهایی که ویروس کووید ۱۹ در بین مردم ایجاد کرده، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های این بیماری رویکردمان را تغییر داده‌ایم و با استفاده از فضای مجازی و ایده‌های نوآورانه سعی در حفظ فعالیت جسمانی مردم را داریم.

رسول صادقی ادامه داد: با استفاده از طرحی به نام ورزش در آوای همسایگی و در راستای افزایش نشاط و فعالیت‌های جسمانی، مربیان ورزشی را با هماهنگی‌های قبلی در اختیار مجتمع‌های مسکونی داخل شهر قرار دادیم تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی، ورزش در داخل مجتمع‌های آپارتمانی ادامه پیدا کند که از این طرح برای داخل زندان‌های موجود در سطح استان نیز می‌توانیم استفاده نمائیم.

وی با معرفی رشته‌های متعدد موجود در هیأت ورزش‌های همگانی اضافه کرد: دوره‌های مربیگری و دانش افزایی را نیز می‌توانیم داخل زندان‌ها و برای مددجویان در نظر گرفته و افراد متخصص ورزشی را از بین ایشان پدید آوریم؛ با برنامه ریزی قبلی مدرس‌هایمان را نیز در اختیار اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی قرار خواهیم داد.

صادقی در انتها با بررسی چند ماه گذشته که حاکی از کاهش ۲۰ درصدی آمار تحرک جسمانی و متعاقباً افزایش مشکلات روحی و روانی در سطح جامعه بود، خاطرنشان کرد: باید به معنای واقعی کلمه مفهوم ماهیت ورزش را به شهروندان منتقل نمائیم، ورزش همگانی مؤثرترین و برترین فعالیت اجتماعی هر شهروند است اما متأسفانه شاهد جامعه‌ای می‌باشیم که دانش کافی برای ورزش در عموم آن دیده می‌شود اما شوق و حرکتی به سمت آن خیر.

در انتها تفاهم نامه همکاری مشترک مابین اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی و هیأت ورزش‌های همگانی استان در راستا افزایش خدمت رسانی به مددجویان زندان‌های سرتاسر استان به امضا رسید.

گفتنی است بعد از انجام مراحل اولیه، مربیان ورزشی در راستای افزایش شاخص ورزش و فعالیت‌های جسمانی مددجویان توسط هیأت ورزش‌های همگانی استان در اختیار اداره کل زندان‌های آذربایجان شرقی قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/


  • ۰۹:۳۰

  • ۱۳۹۹/۰۸/۱۷

  • ۱۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار