عقد تفاهم نامه همکاری بین هیأت ورزش های همگانی استان شیراز با معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز


در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیات ورزش های همگانی استان فارس، نشست مشترکی با هدف کاهش کم تحرکی و تدوین راهکارهای ارتقای سطح فعالیت بدنی عموم مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت:‌ با این که میزان کم تحرکی در سالیان اخیر در استان فارس کاهش یافته، اما وضعیت استان فارس از نظر میزان فعالیت بدنی کمتر از میانگین کشوری است و باید در این خصوص برنامه ریزی مدونی داشته باشیم.

مهندس «سیروس پاک فطرت» رییس هیات ورزش های همگانی فارس نیز گفت: در راستای توسعه ورزش های همگانی، این هیات آمادگی برگزاری کلاس های مربیگری برای کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی را در استان دارد و امید است با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سایر دستگاه های مرتبط، بتوانیم میزان کم تحرکی را در جامعه کاهش دهیم.

رییس گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن تشریح وضعیت شیوع کم تحرکی در کشور و استان فارس گفت: بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده تا سال ۲۰۱۶میلادی، میانگین شیوع کم تحرکی در کشور، ۵۶ و ۳۶ صدم است که این شاخص در استان فارس، ۵۸ و ۲۵ صدم است و از نظر میزان فعالیت بدنی، استان فارس از میانگین کشوری پایین تر است.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مهندس «سیروس پاک فطرت» رییس هیات ورزش های همگانی فارس، رسید.

انتهای پیام/


  • ۰۹:۴۶

  • ۱۳۹۸/۰۷/۰۱

  • ۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار