علیرضا پاک فطرت: باید ظرفیت های مغفول ورزش همگانی را فعال کنیم


رییس کمیته ورزش همگانی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه بیشتر مجلس به موضوع ورزش همگانی و فعال شدن همه ظرفیت های دولت در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی؛ علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه «ایران فعال» شبکه تلویزیونی سلامت گفت: مجلس بررسی و اصلاح قوانین حوزه ورزش همگانی را وظیفه خود می داند و معتقد است سیاست های توسعه ورزش باید به سمت پیشگیری به جای درمان حرکت کند.

پاک فطرت افزود: یکی از مهمترین سیاست های کمیته همگانی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، فعال سازی ظرفیت شهرداری ها و هم‌افزایی ظرفیت دستگاه های اجرایی است و بدون این هم‌افزایی تحرک مورد نیاز جامعه و ورزش همگانی عملا محقق نمی شود. 

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر ظرفیت بالقوه شهرداری ها در حوزه ورزش همگانی افزود: از طریق ورزش می توانیم مردم را با شهرداری ها آشتی دهیم و حتی فضایی را فراهم کنیم که مردم با رضایت بیشتری عوارض شهرداری ها را پرداخت کنند، چراکه هزینه کرد شفاف و ملموس شهرداری ها در حوزه سلامت را به عینه مشاهده می کنند. 

پاک فطرت در ادامه صحبت های خود ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش های همگانی گفت: وزارت بهداشت هم باید در سیاست های خود بازنگری کند و امیدبخشی به زندگی‌ مردم را در پیشگیری جستجو کند. 

وی در پایان به ضرورت ایفای نقش مجلس در هم افزایی بین دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: قرار گرفتن دستگاه های اجرایی در کنار هم با هدف همگانی شدن ورزش بهترین اتفاق است و مجلس تحقق این امر‌ را با جدیت دنبال خواهد کرد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۵:۵۰

  • ۱۳۹۹/۰۹/۰۲

  • ۲۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار