فدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) مجموعه کاملی از رویدادهای چند ورزشی را برای جوانان گسترش می دهدفدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) مجموعه کاملی از رویدادهای چند ورزشی را برای جوانان گسترش می دهد

فدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) با خوشحالی اعلام می نماید که توافق نامه همکاری با فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی (the International University Sport Federation) و فدراسیون بین المللی ورزش مدارس (the International School Sport Federation)، با تکمیل مجموعه کاملی از رویدادهای چند ورزشی(multi-sports events) خود در گروه جوانان نهایی شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، فدراسیون جهانی پرواز دیسک(WFDF) با خوشحالی اعلام می نماید که توافق نامه همکاری با فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی (the International University Sport Federation) و فدراسیون بین المللی ورزش مدارس (the International School Sport Federation)، با تکمیل مجموعه کاملی از رویدادهای چند ورزشی(multi-sports events) خود در گروه جوانان نهایی شده است.

پس از امضای رسمی تفاهم نامه همکاری با FISU در اواخر ژانویه 2018 ، رئیسFISU ، ولگ ماتیسین و رئیس WFDF ، رابرت “روب” راش در حاشیه کنفرانس SportAccord 2018 در بانکوک، تایلند برای بحث درباره مراحل بعدی همکاری در حوزه ورزشی دانشگاهی برای تکمیل چرخه حیات دو ورزش ملاقات کردند.

بر اساس این یادداشت تفاهم نامه FISU و WFDF تصمیم گرفتند که ابتکاراتی را در جهت تشویق توسعه عملی ورزش پرواز دیسک توسط دانشجویان در هر دو جنس انجام دهند، سپس عدالت جنسیتی در ورزش دانشگاهی و ترویج توسعه پایدار ورزش، مفاهیم بازی جوانمردانه و همبستگی و پیوستن به مبارزه علیه تمام اشکال نژادپرستی در ورزش را ترغیب نمایند.

فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی رقابت های بین المللی انواع ورزش ها را برای دانشجویان ورزشکار از طریق المپیاد تابستانی و المپیاد زمستانی FISU، رقابت های جهانی دانشگاهی FISU و جام جهانی دانشگاهی FISU سازماندهی می نماید، در عین حال فدراسیون جهانی پرواز دیسک سازماندهی رقابت های بین المللی پرواز دیسک را بر عهده دارد. هر دو طرف موافقت کرده اند که WFDF می تواند رویدادهای بین المللی دانشگاهی پرواز دیسک را توسط FISU مطابق با “مقررات رویدادهای مورد تایید FISU ” سازماندهی و برگزار نماید.

FISU و WFDF متعهد به ترویج فعالیت های یکدیگر و کمک به برقراری ارتباط بین فدراسیون های ملی عضو – ورزش دانشگاهی و پرواز دیسک – برای تقویت همکاری و همکاری بین این اعضاء شدند.

“در اقدام بعدی برای افزایش حضور دانشجویان و دانشگاه ها در این ورزش تجدید نظر ورزش های پرواز دیسک در همه حوزه ها و گروه های مهم جوانان درخواست گردید. ما افتخار می کنیم که بطور رسمی امضای یادداشت تفاهم و همکاری با FISU، سازمان بین المللی مدیریت ورزش دانشگاهی، پس از ملاقات رئیس فدراسیون جهانی پرواز دیسک رابرت” نوب ” راش با ماتیسین رئیسFISU در بانکوک را اعلام نمائیم. ورزش پرواز دیسک به عنوان یک ورزش مورد تاییدFISU به رسمیت شناخته شده که قبلا توسط FISU در اکتبر 2017 اعلام شده است، اکنون بطور رسمی اعلام شده و تمامی ساختارهای اجرایی و اداری توسط WFDF استقرار یافته تا میزبانی رویدادهای پرواز دیسک مورد تایید FISU به طور کامل برگزار شود.

کمیسیون جدید ورزش های دانشگاهی و مدارس فدراسیون جهانی پرواز دیسک (WFDF University and School Sports Commission) مسئولیت رسیدگی به همه مسائل مربوط به ورزش دانشگاهی و همچنین طرح های ابتکاری ورزش مدارس را برعهده خواهد داشت”.

انتهای پیام /

گسترش وظایف این کمیسیون WFDF ناشی از همکاری با فدراسیون بین المللی ورزش مدارس(ISF) است، که به طور رسمی توسط مدیر اجرایی WFDF ولکر برناردی در حین مجمع فدراسیون های بین المللی عضو SportAccord در پایان سال 2017 در لوزان، سوئیس در ملاقات با رئیس ISF، لوران پتریکنا و دبیرکل ISF، جان کولن به امضا رسید.

فدراسیون بین المللی ورزش مدارس، سازمان حاکمیت جهانی است که به آموزش و پرورش از طریق ورزش اختصاص یافته است. این سازمان رقابت های قهرمانی جهان مدارس را در رشته های ورزشی مختلف سازماندهی می نماید و تعاملات بین دانش آموزان مدارس را با هدف ترویج درک متقابل بهتر تشویق می نماید.

اهداف امضای این تفاهم نامه، تقویت همکاری بین دو طرف است تا از ورزش پرواز دیسک به عنوان ابزاری آموزشی اجتماعی استفاده شود تا بتواند هم افزایی در زمینه ورزش های پرواز دیسک در چهارچوب جنبش “ورزش پرواز دیسک مدارس” ایجاد نماید، همکاری تعاملی بین دو سازمان استقرار یابد و رقابت های جهانی ورزش پرواز دیسک مدارس مطابق با مقررات ISF برگزار شود.

رئیس فدراسیون جهانی پرواز دیسک رابرت” نوب ” راش با نماینده صندوق بین المللی پول در کنفرانس SportAccord در سال 2018 در بانکوک دیدار کرد تا برای اولین بار رقابت های قهرمانی جهان ورزش پرواز دیسک مدارس ISF در تابستان 2019 در لمن (فرانسه) با همکاری فدراسیون پرواز دیسک فرانسه (Fédération Flying Disc France (FFDF))، انجمن ملی فرانسه عضو WFDF و فدراسیون ورزش مدارس فرانسه (UNSS) برگزار شود.

رئیس فدراسیون جهانی پرواز دیسک رابرت راش تاکید کرد که “سازماندهی رقابت بین المللی ورزش مدارس در سطح جهانی به طور کامل نمونه کارها و رویدادهای ما در گروه جوانان را کامل می نماید. همراهی با رویدادهای ورزش دانشگاهی مورد تایید FISU، رقابت های چند ورزشی، رویدادهای جوانان با سابقه طولانی ما مانند رقابت های قهرمانی جهانی آلتیمیت جوانان (WJUC) و رقابت های قهرمانی جهان آلتیمیت زیر 24 سال (WU24) را تکمیل می نماید. ” “ما اکنون در موقعیتی هستیم که بتوانیم به تمامی گروه های جوانان خدمت نمائیم و ایجاد فرصت برای رقابت در بالاترین سطوح بین المللی کاملا ما را مطابق با تمرکز دستور کار المپیک 2020 در حوزه جوانان و ورزش ها قرار می دهد.”

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار