فردا در محل وزارت ورزش پروژه ملى ” تایچى مهارگر دیابت” رسماً آغاز مى شود


آئین انعقاد تفاهم نامه فی مابین فدراسیون ورزش های همگانی،‌ فدراسیون ووشو و انجمن دیابت ایران برای مهار و کنترل دیابت فردا سه شنبه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ بر اساس تفاهم سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزش های همگانی با کمیته تای چی فدراسیون ووشو و همچنین انجمن دیابت ایران صورت گرفت؛ تایچی رسماً به عنوان ورزش هدف این بيمارى انتخاب شد. 
به گفته صديقى سرپرست كميته تايچى در نشستى که با سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزش های همگانی، و انجمن ديابت ايران برقرار شد مقرر گرديد تقاهم نامه سه جانبه بین دو فدراسیون هاى ورزش همگانی و ووشو با انجمن دیابت ایران روز سه شنبه نهم مهرماه در محل وزارت ورزش منعقد و طی آن تای چی کاران کشور به عنوان سفيران مبارزه با دیابت معرفى شوند. همچنين با فراهم آوردن بستر مناسب از اين به پس مبتلايان به ديابت و يا افراد در معرض اين بيمارى با آموزش فراگیر تای چی به بیماران دیابتی در دستور کار کمیته تای چی و آکادمی فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفت تا بدين ترتيب قدمى بزرگ براى مبارزه و پيشگيرى از اين بيمارى در كشور گرفته شود. 
رضا شجيع مسئول دبيرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان نيز گفت: طبق مقالات و پژوهش‌های اخیر، اثرگذاری ‌تای‌چی و چی‌کُنگ به دلیل تاثیر روی افزایش متابولیسم سلولی به صورت پایدار و مصرف گلوکز در‌سطح سلولی اثر معنا داری در دیابت به خصوص دیابت نوع ۲ دارد.همینطور این موضوع ثابت شده‌ است که تای‌چی ‌چی‌کُنگ در ارتقا کیفیت سلامت و حرکات و تعادل بدنی بیماران مبتلا به دیابت بسیار‌ موثر بوده است.به همين دليل تايچى از اين پس پرچم دار مبارزه با ديابت خواهد بود.

انتهای پیام/


  • ۰۹:۴۰

  • ۱۳۹۸/۰۷/۰۸

  • ۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار