فرماندار آستانه اشرفیه: ورزش روزانه باید به «عادت» مردم تبدیل شود


فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با تاکید بر این که ورزش باید جزو عادت روزانه مردم شود، گفت: هیات ورزش همگانی گیلان برنامه های خوبی برای سلامتی و تندرستی مردم اجرا کرده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، حمید رضایی با اشاره به نقش اهمیت ورزش در سلامتی و تندرستی مردم به روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی گیلان گفت: سلامت و نشاط افراد جامعه ارتباط مستقیم با ورزش و تحرکات جسمانی دارد ، بعلاوه ورزش برای تقویت روح و روان نیز مفید است. ورزش مداوم و منظم در سلامت جسم و روان و نشاط و شادابی افراد، کاهش استرس و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها عامل مهمی بشمار می رود. افرادی که ورزش می کنند از اعتماد به نفس بهتر و بیشتری برخوردارند و کمتر دچار افسردگی می شوند.

رضایی درادامه افزود: با توجه به بروز انواع بیماری ها مثل بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، چاقی ، انواع سرطان ها، افسردگی ، اضطراب و… میتوان گفت که یکی از عوامل آن کم تحرکی و ورزش نکردن است که باعث افزایش آمار مرگ و میر نیز می شود. لذا ضروری است ورزش را جزو فعالیت های روزانه قرار دهیم و این رفتار تبدیل به عادت شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه افراد جامعه باید یکدیگر را برای ورزش کردن تشویق کنند و روزانه حداقل نیم ساعت فعالیت بدنی منظم و هدفمند داشته باشند، گفت : در این امر هیئت ورزش های همگانی نقش تعیین کننده وبسزایی دارد.

فرماندارشهرستان آستانه اظهار داشت: فعالیت ها و برنامه های ورزش همگانی در دوران پاندمی  کرونا در این شهرستان تداوم داشته و در فضاهای مختلف انجام شده است. بعلاوه در مناسبت های مختلف از جمله دهه فجر هئیت ورزش های همگانی حضور گسترده و فعال داشته است.

این مقام مسئول درخصوص برنامه های هیات ورزشهای همگانی شهرستان آستانه اشرفیه اعلام کرد: ورزشهای همگانی در سال جدید نیزهم پیگیری خواهد شد و ضمن فعالیت مسمتراین  هئیت برنامه ریزی برای ایجاد بستر و فضاهای مناسبت تر برای فعایت های ورزشی بخصوص برای بانوان عزیز، در دستور کار قرار دارد.

 وی درخاتمه افزود:  در نظر داریم با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری آستانه اشرفیه پیست دوچرخه سواری بانوان را آماده کنیم.


  • ۱۰:۳۶

  • ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

  • ۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار