فرماندار انزلی: زیرساخت‌های ورزش‌های ساحلی و ورزش همگانی را در انزلی توسعه می‌دهیم


فرماندار شهرستان بندر انزلی با تاکید بر اهمیت سلامت مردم و برنامه هایی که برای تامین این بخش دارند، از توسعه زیرساخت های ورزشهای ساحلی در ترویج ورزشهای همگانی دراین شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، اسماعیل میر غضنفری فرماندار شهرستان بندر انزلی درگفتگو با روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی گیلان، گفت: در دنیای ماشینی و پرمشغله امروز حفظ نشاط و سلامت در جامعه از مهمترین کارکردهای نهادهای اجتماعی است، نقش رفتارهاي اجتماعی، سبك زندگي و شيوه هاي تغذيه در سلامتی جسمی و روحی افراد اهمیت فراوانی دارد. لزوما باید یک تغيير نگرش در جامعه صورت گیرد که منجر به ترغیب افراد به ورزش و ارتقاي سلامتي و نشاط گردد.

میرغضنفری ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت جسمانی بر پیشگیری از بسیاری از بیماری ها  تصریح کرد: بخصوص اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا به دلیل رعایت پروتکلهای بهداشتی و تعطیلی گاه و بیگاه اماکن ورزشی، میزان فعالیتهای ورزشی در جامعه کاهش یافته است.

فرماندار بندر انزلی  افزود: همچنین بي تحركي به عنوان يكي از عوامل اصلي در شيوع بيماري هاست و فعاليت فيزيكي و ورزشی مناسب مي تواند تاثير مهمي در پيشگيري از بروز بيماري ها و عوارض آنها داشته باشد.

وی با بیان اینکه ورزش بر سلامت روان نیز تاثیر چشمگیری دارد و باعث کاهش اضطراب و افسردگی می‌شود،  گفت: ضمن اینکه تاثیر ورزش در شکل گیری شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس، کاهش آسیب های اجتماعی، کمک به افراد در فرایند اجتماعی شدن و کار تیمی و…هم چشمگیر و مهم است.

 وی خاطر نشان کرد: تمامی این مصادیق در قالب یک زنجیره بهم پیوسته به رشد یک جامعه سالم کمک میکند و قطعا جامعه سالم جامعه ای بانشاط خواهد بود همچنین تاکید دولت به حوزه ورزش و جوانان در عرصه های مختلف به ویژه ورزش همگانی همواره موجب ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه شده است.

این مقام مسئول درادامه افزود: در دوران پاندمی کرونا اتفاقات خوبی در حوزه ورزش دراستان و شهرستان بندرانزلی اتفاق افتاد هرچند این شهرستان نیز مانند همه شهرستانهای کشور متاثر از شرایط ناخوشایند موجود بود.

 فرماندار بندر انزلی درخصوص فعالیت های هیات ورزشهای همگانی   گیلان  اظهار داشت: در ماههای اول شیوع ویروس کرونا اغلب هیاتهای ورزشی به توصیه و ترویج انجام فعالیتهای بدنی در منزل از طریق فضای مجازی همت داشتند، در بندر انزلی هم  پس از آن نیز برنامه ریزی انجام ورزش صبحگاهی در سواحل و پارک ها، برگزاری دوره مربیگری آمادگی جسمانی، شرکت در اولین دوره لیگ تندرستی فدراسیون ورزش های همگانی و کسب رتبه بیستم بین پانصد شهر کشور و عنوان ورزشی ترین شهرستان استان گیلان و کسب عنوان اول کمیته کلیستنیکس انزلی در کشور از جمله فعالیتها در حوزه ورزش همگانی در شهرستان بود.

وی  افزود: اخیرا نیز بندرانزلی به دلیل وجود ظرفیتهای لازم برای ورزش همگانی به عنوان اولین شهر استان‌ گیلان به جمع شهرهای نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال در پروژه ملی شفا پیوسته که هدف از این پروژه توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط در جامعه است. امیدواریم بخصوص در ایام کرونا بتوانیم قدمهای خوبی در این مسیر برداریم ضمن اینکه مردم بندرانزلی ذاتا مردمانی هستند که با ورزش عجین شده اند و در حوزه بسیاری از ورزشها در کشور سرامد هستند و اغلب در طول روز در سطح شهر، بلوار و نوار ساحلی مردم در حال فعالیتهای ورزشی اعم از دوچرخه سواری،پیاده روی و… هستند.

میرغصنفری با اشاره به فعالیت های این شهرستان در سال جاری،تصریح کرد: در سال جدید توسعه زیرساخت های ورزش های ساحلی جهت ترویج فرهنگ ورزش همگانی، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دستگاهی در شهرستان جهت رصد و پایش سلامت ورزشکاران فعال در برنامه های ورزش صبحگاهی، برگزاری اولین دوره لیگ تندرستی باشگاه های خصوصی و دولتی شهرستان به صورت مجازی جهت ترویج انجام فعالیت های ورزشی در منزل، ایجاد زمینه و بستر های لازم در خصوص تفاهم نامه همکاری شهرداری بندرانزلی با فدراسیون ورزش های همگانی و دریافت و ارائه پیشنهادهای صاحب نظران و کارشناسان امر جهت مناسب سازی فضاهای آزاد در محلات، روستاها، پارک ها به منظور توسعه ورزش،افتتاح خانه جوان و پیگیری تاسیس اولین سمن شهرستان در جهت توسعه و ترویج ورزش های همگانی، توجه ویژه به ورزش معلولین و سالمندان و واگذاری سانس رایگان جهت انجام فعالیت های ورزشی به این عزیزان و برگزاری چالش ها و مسابقات ورزشی برای کارکنان ادارات در سطح شهرستان در دستور کار قرار دارد و باید تلاش کنیم که ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی اتفاقات خوبی را در شهرستان زیبا و ورزشی بندرانزلی با کمک ادارات مربوطه،هیات های ورزشی،سازمانهای مردم نهاد و همراهی مردم رقم بزنیم.


  • ۱۷:۴۸

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۴

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار