فرهادی زاد: رشته های متناسب با ورزش دختران و بانوان طراحی شود


معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون همگانی خواست در طرح هایی که برای توسعه ورزش همگانی در نظر می گیرد، رشته های متناسب با دختران و بانوان را هم در دستور کار قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مراسم رونمایی از طرح های ملی بهار ۱۴۰۰ فدراسیون ورزشهای همگانی با عنوان «بهار تندرستی» امروز دوشنبه با حضوراحمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، حمید بنی تمیم  مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، اسمعیل زیارتی رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی وزارت کشور، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و کاوه احمدی مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی وزارت ورزش در محل این وزارتخانه برگزار شد.

مهین فرهاد زاد معاون ورزش بانوان وزارت ورزش در این مراسم با اشاره به طرح های فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: اگر رشته ها متناسب با فعالیت های دختران طراحی شود حتما مشارکت بانوان هم در رویدادها بیشتر خواهد شد. پسران نیازهای حرکتی خود را در سطح کوچه و خیابان برآورده می کنند. به همین خاطر دختران نیازمندتر از طراحی برنامه ها و تمرینات ورزشی هستند.

فرهادی زاد به سخنان رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در مورد دو‌ سال فاصله و عقب ماندگی بین سن رشدی و سن تقویمی کودکان به دلیل کم تحرکی و محدودیت های حرکتی اشاره کرد و افزود: متأسفانه این فاصله در دختران بیشتر است، چراکه دختران در مقایسه با پسران از نیازهای حرکتی بیشتری برخوردارند و فضای ورزش و‌ فعالیتی که در اختیار پسران است به هیچ عنوان در اختیار دختران نیست.

وی با اشاره به راه اندازی لیگ سراسری یوگا گفت: در یوگا هم نترسیم از این که دیدگاه های گذشته وجود داشته است. باید با قدرت حرکت کرد و برنامه های جدید ارائه داد.

 


  • ۱۷:۴۰

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۰

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار