قم میزبان اولین دوره مسابقات بین المللی فریزبی آلتیمیت چمنی جام فجرقم میزبان اولین دوره مسابقات بین المللی فریزبی آلتیمیت چمنی جام فجر

مسابقات بین المللی فریزبی با حضور سه تیم در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، مسابقات بین المللی فریزبی با حضور سه تیم در قم و در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) روزهای چهارشنبه ۲۶/۲/۹۷ و پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه برگزار شد .
مسابقات بین المللی فریزبی با عنوان جام فجر با حضورسه تیم «الف» و «ب» ایران و تیم فریزبی افغانستان از چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) آغاز به کار کرد و روز چهارشنبه 27/2/97
خاتمه یافت.
در چارچوب این رقابتها تیم ملی فریزبی آلتیمیت جمهوری افغانستان به کسب مقام دوم نائل گردید و تیم آلتیمیت فریزبی ایران قهرمان تورنمنت بین المللی ۲۰۱۸ جام فجر شد.
شهرام میر زمانی رئیس انجمن فریزبی فدراسیون ورزشهای همگانی با تاکید بر انجام این گونه رویدادها خاطر نشان کرد که این مسابقات در توسعه و ترویج ورزش فریزبی در کشور کمک شایانی خواهد نمود.
همچنین افشین احمدزاده، نایب رئیس انجمن با تاکید بر قدرت تیم ملی فریزبی کشورمان، ابراز امیدواری کرد که این تیم حضور قدرتمندی در میادین بین المللی و به خصوص رقابتهای جهانی خواهد داشت.

در ادامه رئیس فدراسیون ورزش همگانی جمهوری افغانستان ضمن دعوت ایران به بازیهای کشورهای پاکستان و هندوستان، ابراز امیدواری کرد که این دو کشور با همکاریهای نزدیک باعث توسعه ورزش فریزبی در آسیا شدند.

حضور جمعی از مسئولین ورزش استان و خبرگزاریهای شهر قم و امضاء تفاهم نامه همکاری در خصوص توسعه ورزش فریزبی بین انجمن فریزبی فدراسیون ورزش همگانی و فدراسیون ورزش فریزبی جمهوری افغانستان، از نکات بارز این رویداد بود .

گفتنی است این مسابقات اولین تجربه حضور تیم ملی فریزبی آلتیمیت کشورمان پس از عضویت انجمن فریزبی در فدراسیون جهانی wfdf و تشکیل تیم ملی است.

مسئولین انجمن فریزبی فدراسیون ورزش همگانی، این رقابت ها را تجربه ای ارزنده برای ملی پوشان فریزبی کشورمان می دانند که تیم ملی را برای اعزام به مسابقات جهانی آلتیمیت در سال جاری آماده خواهد نمود.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار