سهم ايران از تجارت گردشگري جهان كمتر از يك دهم درصد بوده است

سهم ناچیز ایران از تجارت گردشگری

سهم ایران از تجارت گردشگری جهان کمتر از یک دهم درصد بوده است

 دبیر برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه گذاری در گردشگری ورزشی گفت: سهم ایران از تجارت گردشگری جهان کمتر از یک دهم درصد بوده است و اولویت کشور ما باید به سوی اقتصاد بدون نفت باشد.

دبیر سپوزیوم  در آئین آغاز به کار اولین سمپوزیوم بین‌المللی فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه گذاری در گردشگری ورزشی اظهار داشت: از نقطه استارت این سمپوزیوم که برای برگزاری آن شروع به کار کردیم ۱۰ماه گذشته است و افراد زیادی در این مسیر زحمت کشیدند که این تلاش‌ها امروز به ثمر نشسته است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در پیام آغاز سال ۱۳۹۳بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تأکید کردند و در سخنان خود بر موضع گردشگری تأکید فراوانی کردند. همچنین رئیس جمهور بر توسعه صنایع و اقتصاد مستقل از نفت تأکید داشت.

وی با بیان اینکه سهم ایران از تجارت گردشگری جهان کمتر از یک دهم درصد بوده است و اولویت کشور ما باید به سوی اقتصاد بدون نفت باشد تصریح کرد: این موضوع باعث شده ایران در این خصوص از رتبه خاصی در جهان بهره مند نباشد، بنابراین برای بهبود این شرایط گردشگری ورزشی پدید آمده است که حرکت نویی در کشور ما به شمار می‌رود و این سمپوزیوم هم برای اولین بار در ایران برگزار می‌شود.

دبیر برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه گذاری در گردشگری ورزشی گفت: ابتدا قرار بود این سمپوزیوم در تهران برگزار شود اما با وجود جاذبه‌های بی نظیر گردشگری در اصفهان حمایت‌های بسیار خوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و شهرداری اصفهان موجب شد این سمپوزیوم در اصفهان برگزار شود.

دبیر برگزاری سمپوزیوم خاطرنشان کرد: متأسفانه به موضوعی به این پراهمیتی نگاه جزیره ای وجود داشت و عدم همکاری بعضی افراد که در این ۱۰ماه اتفاق افتاد باعث شد این همایش آن طور که ابتدا در نظر داشتیم برگزار نشود.

وی گفت: نکته اساسی در گردشگری ورزشی این است که هر گردشگری که وارد ایران می‌شود چه برای تماشای مسابقات ورزشی و چه زمانی که خودش شرکت کننده باشد می‌تواند درآمد ارزی خوبی برای کشور محسوب شود که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

دبیر برگزاری سمپوزیوم در پایان گفت: این سمپوزیوم در سه بخش برگزار می‌شود، بخش نخست سخرانی‌های علمی اساتید، بخش بعد مقالات و طرح‌های محققات و دانشجویان و بخش آخر برگزاری دو کارگاه آموزشی خواهد بود.

ایمنا

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار