متقیان نژاد:‌ پیلاتس رو به پیشرفت است


رئیس انجمن پیلاتس کشور گفت: از سال ۹۲ پیلاتس مورد استقبال فراوان قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از ایپنا، 

رئیس انجمن پیلاتس کشور، ایمان متقیان نژاد در گفت و گوی اختصاصی با ایپنا درباره استقبال از ورزش پیلاتس در طی سالهای  ۱۳۸۵ تا ۹۲ گفت:

در اوایل ورود این رشته ورزشی به کشور، ورزش پیلاتس چندان جدی گرفته نشد و مورد استقبال زیادی قرار نگرفت اما درسال ۱۳۹۲ با تغییر رویکرد و عضویت در فدراسیون جهانی، دیدگاه ها نسبت به رشته ورزشی عوض شد و مورد استقبال ورزشکاران، جوانان و در مجموع عموم مردم قرار گرفت و می توان ادعا کرد امروز از هر خانواده یک نفر به این رشته ورزشی رو آورده و یا حداقل نام آن را شنیده است.

وی درباره وضعیت ورزش پیلاتس در کشور گفت:

ما در تمامی استان ها کمیته ورزش پیلاتس داریم در سال ۱۳۹۸ با برگزاری سمینارهای در همه استان ها برای تربیت و آموزش مربیانی با مدرک درجه۳ مربیگری اقدام شده  وی به برگزاری سمینار های تخصصی در استان های اصفهان، مازندران و همدان اشاره کرد. همچنین افزود استان خوزستان یکی از فعال ترین استان های کشور است و مدرسان زیادی در آن فعالیت می کنند.

سرکارخانم قنبرنژاد ریاست کمیته استان خوزستان خود یکی از مربیان تحصیلکرده و فعال کشور است و مدرک مربیگری و مدرسی درجه دو پیلاتس را زیر نظر فدراسیون ورزشهای همگانی و با حضور مدرسین بین المللی دریافت کرده است .

او همچنین افرود: ورزش پیلاتس، ورزشی بسیار مفید برای کسانی است که از مشکلات استخوانی اسکلتی مادرزادی یا ناشی از حادثه رنج می برند.

اما باید اضافه کنم انجام این ورزش  به عضله سازی بدن خیلی کمک می کند و بسیاری از ورزشکاران حرفه ای پیلاتس را به صورت مکمل و به عنوان یک روش تمرینی دنبال می کنند او اضافه کرد در خصوص این رشته ورزشی کتاب های زیادی نوشته شده است.

متقیان نژاد با اشاره به بحث لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این روزهای کرونایی گفت :

انجمن پیلاتس  باتوجه به تغییرات و محدودیت های اجتناب ناپذیر این روزهای ورزش، نه تنها در کشورمان ایران بلکه در تمامی جهان به خاطر بحث فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه در خانه به منظور جلوگیری از اشاعه ویروس منحوس کرونا و در راستای گسترش و حفظ روحیه ورزشی و حفظ سلامتی مردم عزیز سرزمینمان، همگام  با اکثر فدراسیونهای ورزشی زبده و پیشرفته جهان و با همکاری مجدانه و همراه با مسئولیت پذیری بالا ی جمعی از بهترین مربیان و مدرسان خوب و حرفه ای این رشته و با استفاده از فضای مجازی طی یک برنامه ریزی دقیق و اجرای برنامه هایی تخصصی و جذاب در طی روزهای زوج هر هفته  با اجرای زنده اقدام به آموزش گام به گام این ورزش کرده است .

 

علاوه بر حضور جدی مربیان و مدرسان انجمن ورزشی پیلاتس در فضای مجازی با استقبال شبکه های تلویزیونی مثل شبکه ورزش با برنامه ورزش تعطیل نیست یا شبکه سلامت با برنامه ایران فعال، فعالیت های رسانه ای این مربیان و مدرسان خدوم در خصوص آموزش بسیار مورد توجه این رسانه ها قرار گرفته است که جای تقدیر و تشکر ویژه از این عزیزان دارد و بازتابهای این حضور رسانه ای برای انجمن ورزشی پیلاتس بسیار مهم و مفید بوده است.

انتهای پیام/


  • ۱۱:۱۳

  • ۱۳۹۹/۰۲/۱۶

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار