متناسب سازی بازی های رایانه ای با عرف جامعه

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان پنجشنبه ۲۴ مهرماه در نشست خبری اولین دوره رسمی مسابقات بازی های الکترونیک قهرمانی کشور ضمن ابراز خرسندی از میزبانی اصفهان از این رقابت ها در هفته تربیت بدنی گفت: دولت ها باید به گونه ای بازی های رایانه ای را تنظیم کنند که از خشونت و کشت و کشتار به دور باشد چراکه بازی های خشونت بار می تواند برای جامعه خطرناک باشد و بلعکس آن بازی های مناسب که با عرف جامعه سازگار باشد می تواند آگاهی جامعه را بالا ببرد و ارزش‌ها را در جامعه ترویج دهد.

علیرضا امینازاد افزود: بازی ها می توانند اثر شکل پذیری در جامعه داشته باشند و ما باید کمک کنیم تا بازی های تخریبی و تخریب کننده که بر روی جامعه تاثیر گذار هستند به دست فراموشی سپرده شود و به جای آن ها از بازی های خوب و قابل قبول استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد:امروز خیلی از بچه ها و خانواده ها مصرف کننده بازی های الکترونیک هستند پس باید ما نیز در این دنیای مجازی ورود کنیم و فرصت های خوبی را برای آینده سازان این مرزو بوم فراهم کنیم.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اینکه بازی های رایانه ای باید مطابق ظرفیت‌های جامعه پیشرفت کند و بتواند به عنوان یک سرگرمی خوب برای کودکان تلقی شود، تصریح کرد: بازی‌های رایانه‌ای یک صنعت پول ساز است که هر روز باید به روز شود، این گیم ها می توانند سرگرم کننده باشند، اما خانواده ها نیز نباید کودکانشان را به حال خود رها کنند و باید بدانند که فرزندشان چه بازی هایی را انجام می دهد و اگر این گونه نباشد می تواند آسیب های جدی را به آنها وارد کند.

امینازاد با تاکید بر اینکه باید نحوه استفاده از بازی های الکترونیکی کنترل شود، گفت: استفاده زیاد از این بازی ها می تواند موجب بروز بروز مشکلاتی مثل فشارخون، چاقی، دیابت و کم تحرکی شود و بدتر از آن احساس می کنم این بازی ها اعتیاد آور هستند. البته کسانی که بازی های رایانه ای طراحی می کنند هنر مند هستند و قهرمانانی هم در این رشته ها داریم که باید از آن ها حمایت کنیم.

وی درپایان خاطر نشان کرد:با توجه به شرایطی که کشور ما در حال حاضر با آن درگیر است و جنگ نرم سختی پیش‌رو داریم، در همین راستا باید تلاش کنیم که با طراحی بازی‌های مناسب شرایط را بهبود ببخشیم.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار