مدیرکل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی: رایزن های فرهنگی می توانند با معرفی ورزش چوگو در ارتباطات بینافرهنگی ایران و کشورهای فارسی زبان، زبانی مشترک خلق کنند


نشت مشترک طالب رجب‌پور رییس انجمن ورزش چوگو با یوسف ابراهیمی مدیر کل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای توسعه روابط بینافرهنگی از طریق پیشینه تاریخی ورزشی مشابه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، رجب پور در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد زبان مشترک بر اساس اشتراکات فرهنگی اظهار داشت: برای اینکه ما بتوانیم ورزش چوگوی کشورمان درگام نخست درکشورهایی که با ایران دارای قرابت های فرهنگی اند وارد کنیم و آنها رابا این بازی کهن آشنا کنیم نیاز جدی به همیاری رایزن های فرهنگی ونمایندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آن کشورها داریم.

رئیس انجمن چوگو با اشاره به توان رایزن های فرهنگی سازمان و نهاد ها در توسعه فرهنگ ورزشی یادآور شد؛

همراهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی یک کارارزشمندخواهد شدوتوقع ماهم جزاین نیست که بعلت  قرن ها همجواری وریشه های مشترک نژادی،زبانی وهمگونی آداب وسنن وسایر اشتراکات فرهنگی ازجمله عید باستانی نوروز،این بازی باستانی رااشاعه وترویج داد وگزافه نخواهد بود که  بازپردازش ذهن قومیت های مختلف ملل منطقه درباز سازی فرهنگی هم تأثیر گذار شود.

 ابراهیمی رایزن سابق فرهنگی کشورمان در اندونزی و مدیرکل روابط‌عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت؛ ورزش چوگو یک بازی ایرانی و دارای بار فرهنگی وارزشی است که بعد تاریخی آن مهم و تأثیرگذار درتعامل بین ملل خواهد بود.

یوسف ابراهیمی افزود؛این اداره‌کل آمادگی دارد تا تصاویر، فیلم بازی های چوگو و سایر مستندات این بازی کهن ایرانی را برای رایزن های فرهنگی خود در خارج از کشور خصوصاً کشورهای افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، ترکیه و.. بفرستد تا نمایندگان سازمان نیز ازطریق تعامل با آنها و پخش ازطریق فضاهای مجازی، توئیتر و غیره نسبت به اشاعه آن و باز آشنایی مردمان سرزمین های مزبور زمینه این تعامل را ایجاد نمایند.

 

انتهای پیام/


  • ۱۲:۵۲

  • ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار