مرادی: ثمره شیرین لیگ تندرستی «سلامتی» مردم ایران است / ‏‬ سال آینده اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد


رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه اجرای نخستین دوره لیگ تندرستی اتفاق بزرگی را در کشور ایجاد کرده است گفت: چه اتفاقی بهتر و شیرین‌تر از اینکه فشردگی و رقابت در این لیگ در نهایت منجر به سلامتی و تندرستی مردم ایران می‌شود.

محمد مرادی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه پیشرفت استقبال مردم از نخستین دوره لیگ تندرستی فراتر از تصور بوده است در مورد ایده برگزاری این لیگ گفت: با توجه به مطالعاتی که در ماه‌های گذشته صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که با توجه به شرایطی که کرونا در کشور ایجاد کرده است، برای کاهش کم تحرکی در کشور به طراحی یک ایده و رویداد جدید نیاز داریم.

وی ادامه داد: پس از بررسی و مطالعاتی که صورت گرفت به این نتیجه و ایده رسیدیم که نخستین دوره لیگ تندرستی را طراحی کنیم که از روز ۴ بهمن سالجاری آغاز به کار کرد و به لطف خدا و مشارکت مردم به تمام اهدافی که از پیش طراحی کرده بودیم رسیدیم.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه جامعه آشنایی خوبی با این لیگ پیدا کرده است گفت: با وجود اینکه نخستین دوره لیگ تندرستی را اجرا می‌کنیم اما با تلاش هیات‌های استانی و شهرستانی و اداره کل ورزش استان‌ها مردم آشنایی بسیار خوبی با اهداف این لیگ پیدا کرده‌اند و مشارکت فوق العاده ای داشته‌اند. هدف اصلی ما این بود که در نخستین سال مردم با این ایده آشنا شوند و شرایط جدیدی را تجربه کنند.

محمد مرادی ادامه داد: فعالیت‌های پرتعداد و قابل تقدیر هیات‌های استانی و شهرستانی باعث جذب حداکثری مخاطبان این لیگ شده و پیش بینی‌هایی که برای برگزاری این لیگ داشتیم درست از کار درآمد و به واسطه کار ستادی خوبی که صورت گرفته هیچ مشکلی در اجرای این طرح وجود ندارد و شرایط کامل مطلوبی داریم.

وی در مورد اهدافی که این لیگ داشته است گفت: اجرای لیگ تندرستی باعث شد بسیاری از ظرفیت‌های بزرگی که در ورزش همگانی داشتیم و مغفول مانده بود شناسایی شود. در بسیاری از استان‌ها و شهرستانها اتفاقات خوبی را شاهد هستیم.

مرادی افزود: در حال حاضر هفته چهارم این لیگ را پشت سر می‌گذاریم و در پایان اسفندماه با برگزاری مراسم اختتامیه باشکوه از رشته‌ها، هیات‌ها و شهرستان‌های برتر تقدیر خواهیم کرد.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش‌های همگانی ادامه داد: ما رویکردها و برنامه‌های تکراری که در چند دهه گذشته برگزار می‌شد و موجب کاهش انگیزه مخاطب شده بود و استقبال زیادی از آن صورت نمی‌گرفت را کنار گذاشتیم. این توقع از سوی مخاطبان ورزش همگانی وجود داشت که با توجه به ذائقه مردم و ظرفیتی که وجود دارد ایده جدیدی را تولید کنیم که خوشحالیم توانستیم لیگ تندرستی را راه اندازی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اتفاق بزرگی برای سال نخستین برگزاری این رویداد رقم خورده است گفت: خوشحالیم که مردم رضایت بسیار بالایی از برگزاری این لیگ دارند. اطمینان داریم که لیگ تندرستی ایران در سال آینده به یکی از بزرگترین رویدادهای ورزش کشور تبدیل خواهد شد.

مرادی ادامه داد: چه اتفاقی بهتر و بزرگ‌تر از اینکه این لیگ در راستای سلامتی و تندرستی مردم برگزار می‌شود و هر چه رقابت فشرده‌تر باشد ما جامعه‌ای سالم‌تر و بانشاط‌تر و همراه با تندرستی و سلامت بیشتر خواهیم داشت و مردم زندگی بهتری را تجربه خواهند کرد.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی باید دغدغه تمام مسئولان ورزش و خارج از ورزش شود گفت: اگر مسئولان حمایت کنند برای سال آینده می‌توانیم یک اتفاق بزرگ را رقم بزنیم. ورزش همگانی سالهای سال است که دغدغه مسئولان از جمله مقام معظم رهبری است که امیدوارم بتوانیم برای داشتن جامعه‌ای سالم و بانشاط دست در دست هم دهیم و با طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه به اهداف مان برسیم.

محمد مرادی در ادامه گفت: لیگ تندرستی ایران مسیر خودش را پیدا کرده است به طوری که از ابتدای شروع این لیگ تاکنون هر روز شاهد افزایش مشارکت مردم بودیم. افزایش ۱۳۰۰ درصدی استقبال مردم از روز نخست لیگ تاکنون نوید روزهای خوبی را در آینده می‌دهد.

وی در مورد نحوه مشارکت مردم در این طرح گفت: با توجه به کم تحرکی مردم و شیوع کرونا تلاش کردیم یک طرح ملی را اجرا کنیم. هدف این نبود که طرحی را روی کاغذ داشته باشیم بلکه می‌خواستیم طرحی را اجرا کنیم که ملموس و تاثیرگذار باشد. طرح ملی باید طرحی باشد که حتی دور افتاده‌ترین شهرستان‌ها و روستاها هم بتوانند در آن مشارکت داشته باشند.

مرادی ادامه داد: به همین دلیل ما یک پلتفرمی را طراحی کردیم که برنامه‌ها به صورت روزانه طراحی و در اختیار مردم قرار داده می‌شود و مخاطبان در تمام استان‌ها و ۵۰۰ شهرستان، به سایت مراجعه می‌کنند و برنامه ۲۵ دقیقه‌ای دقایقی را اجرا کرده و دقایقی از آنرا برای ما ارسال می‌کنند. طراحی این برنامه بر اساس الگوهای علمی و رویکرد ۱۵۰ دقیقه تمرین برای هر نفر در طول یک هفته می باشد.

رئیس سازمان آمادگی جسمانی ادامه داد: روز بعد برنامه تغییر می‌کند و این روند ادامه خواهد داشت. اطلاعات کامل را از شرکت کنندگان در اختیار داریم و می‌دانیم که هر فردی از کجا در لیگ مشارکت داشته است که براساس آن جدول رده بندی لیگ را هم طراحی می‌کنیم و هر استانی که درصد بیشتری از مردمش در این لیگ مشارکت کنند رتبه بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد.

محمد مرادی در پایان تاکید کرد: ۵۰۰ شهرستان هم لیگ را به صورت جداگانه برگزار می‌کنند و به صورت روزانه عملکرد آنها بررسی می‌شود و در اختیار هیات استانی قرار می‌گیرد که در نهایت هر استانی که بتواند بیشترین مشارکت را داشته باشد در رتبه بندی نهایی جایگاه بهتری را به خود اختصاص خواهد داد.


  • ۱۱:۰۶

  • ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

  • ۲۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار