مرادی: نخستین لیگ تندرستی ایران برگزار خواهد شد


رئیس سازمان آمادگی جسمانی و روشهای تمرینی : با مشارکت فراگیر استان ها در لیگ تندرستی ایران، آمار کم تحرکی ملی تغییر خواهد کرد و کمتر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ محمد مرادی رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی درباره فلسفه برگزاری لیگ تندرستی ایران اظهار داشت: بحث کم تحرکی به حالت هشدار درآمده و طی ماه های گذشته نشست های مکرری به منظور چگونگی مواجهه با این موضوع در فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد، برآیند نظرات این جلسات منجر به شکل گیری ایده برگزاری لیگ تندرستی ایران شد که در فاز نخست در سال جاری و به مدت 8 هفته برگزار خواهد شد. 
مرادی یادآور شد: لیگ تندرستی ایران از روز شنبه ۴ بهمن آغاز به کار خواهد کرد و طی ۸ هفته ادامه خواهد داشت، همچنین آئین رونمایی این لیگ روز چهارشنبه ۱ بهمن ماه با حضور مسئولین ورزش کشور برگزار خواهد شد. 
وی در خصوص چگونگی مشارکت و ثبت نام در نخستین لیگ تندرستی ایران اظهار داشت: وبسایتی به همین منظور با دامنه https://irantandorosti.ir/ طراحی شده و مشارکت در این لیگ و آشنا شدن با برنامه های تمرینی از طریق این سایت انجام میپذیرد.

سرپرست سازمان آمادگی جسمانی در خصوص چگونگی ارزیابی مشارکت کنندگان اظهار داشت:  بر اساس خروجی سایت مشخص خواهد شد که چه افرادی از کدام استان و شهرستان و در کدام یک از رشته های ورزشی در این طرح شرکت کرده اند و بر همین اساس جدول رده بندی استانها و همچنین انجمنها به صورت روزانه ارائه خواهد شد.

وی افزود: اجرای این ایده در قالب لیگ می تواند منجر به مشارکت موثر استان ها و ۵۰۰ شهرستان در سراسر کشور شود. بر اساس نتایج مطالعات علمی حدود ۸ هفته زمان می برد که با تکرار، شاهد تغییرات پایدار در رفتار افراد باشیم و به همین خاطر مدت زمان برگزاری لیگ ۲ ماه در نظر گرفته شده است.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: در پایان لیگ رتبه اول تا سی و دوم استانها اعلام خواهد ش و ۱۶ استان برتر نخستین لیگ تندرستی در فصل آینده در لیگ برتر تندرستی حضور خواهد شد و از رتبه ۱۷ تا ۳۲ نیز در لیگ دسته یک قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۳۰

  • ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

  • ۲۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار