مسعود سلطانی فر: همگرایی بین نهادهای متولی ورزش همگانی باید یک اصل باشد


وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت ورزش همگانی در سلامتی و تندرستی مردم گفت: ایجاد همگرایی بین تمامی نهادهای متولی ورزش همگانی باید یک اصل باشد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، چهارمین جلسه شورای ورزش همگانی عصر روز دوشنبه ۶ بهمن ماه با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

سلطانی فر در این نشست مجموع اقدامات انجام شده توسط ارگان‌ها و نهاد را مثبت خواند و گفت: این مجموعه اقدامات مکمل می‌تواند ما را به نتیجه مطلوب برساند، برنامه‌های خوبی در آموزش و پرورش و شهرداری انجام شده است و مجموع این اقدامات می‌تواند به توسعه برساند.

سلطانی فر پیش شرط توسعه فردی را سلامت جسمانی خواند و تاکید کرد: انسان سالم، انسان آگاه، فردی است که در وهله نخست از سلامت جسمانی برخوردار باشد، فردی توسعه یافته است که هم آگاه و بادانش است و هم از سلامت جسمانی برخوردار است.

وی گفت: ما در حوزه توسعه کشور هر اقدامی انجام بدهیم، در توسعه زیرساخت‌ها گام‌های موثری برداریم، اگر در حوزه فرهنگی درست عمل نکنیم، توسعه پیدا نخواهیم کرد، داستان توسعه کشورهای پیشرفته، با تمرکز بر آموزش و پرورش و آموزش عالی بوده است.

وی افزود: در بخش ورزش باور جدی همه صاحب نظران این است که حتماً کشورهایی که در حوزه ورزش قهرمانی موفق اند، در مسابقات جهانی و المپیک‌ها کسانی هستند که در ورزش همگانی برنامه‌های گسترده‌ای را اجرا کنند و از دامن ورزش همگانی قهرمانان بزرگ ساخته و شده است. در طول ۴۲ سال انقلاب با کمبود زیرساخت ورزشی روبرو نیستیم، در اکثریت نقاط شهری کشور و حتی در روستا امروز امکانات ورزشی خوبی دارد، هم وزارت ورزش و جوانان اقدامات موثری برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی فراهم کرده است، هم بسیج بسیاری از اماکن ورزشی را ساخته است، آموزش و پرورش نیز اماکن بسیاری را ساخته است.

سلطانی فر در خاتمه فقدان برنامه جامع هماهنگ بین نهادهای متولی ورزش را یک آسیب جدی خواند و خاطر نشان کرد: آن چیزی که ما از آن رنج می بریم، فقدان یک برنامه راهبردی برای تحقق همگرایی بین نهادهای متولی ورزش همگانی است، همه نهادهای متولی ورزش همگانی خواستار بهبود وضعیت ورزش اند، بالاخص در خصوص ورزش بانوان این برنامه جامع و کامل بهره برداری از اماکن ورزشی با چه فرمول و شیوه‌ای باید استفاده کرد، باید ملاکی برای استفاده تمامی ارگان‌ها تعریف بشود. اگر بتوانیم این برنامه را به صورت یک برنامه جامع برای توسعه ورزش همگانی تهیه کنیم و به تفاهم برسیم برای همه نمایندگان ما در استان‌های مختلف ابلاغ کنیم، توانسته‌ایم یک قدم اساسی برداریم.


  • ۱۸:۱۴

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۶

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار