معاون وزیر ورزش: نقش شهرداران در توسعه ورزش ممتاز است


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان نقش شهرداران را در ارایه خدمات اجتماعی به مردم از جمله ورزش ممتاز عنوان کرد و گفت: یکی از چالش‌های مهم مرگ و میر، کم‌تحرکی و تغذیه ناسالم است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «عبدالحمید احمدی» روز یکشنبه در آیین رونمایی از طرح‌های ملی شهرهای فعال و نخستین نشست شورای سیاستگذاری شهر فعال افزود: یکی از چالش‌های حوزه سلامت کشور کم‌تحرکی است. شهرنشینی و تغییر سبک زندگی باعث شد بیش از ۵۰ درصد دچار کم‌تحرکی شوند.

وی ادامه داد: عامل اصلی مرگ و میر بیش از ۸۲ درصد مردم کم‌تحرکی و تغدیه ناسالم و پررنگ نبودن ورزش در زندگی است. ورزش کم‌هزینه‌ترین و موثرترین راه برای غلبه بر کم‌تحرکی است.

احمدی افزود: شهرداری‌ها نقش ممتازی در ارایه خدمات اجتماعی از جمله ورزش برای شهروندان دارند. شهرداری‌ها برای موضوع ورزش اهمیت قایل شوند. در شهر دوستدار ورزش و فعالیت بدنی شهرداری‌ها نقش اول را ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها حامی ورزش همگانی هستند و قرار شد هماهنگی لازم با شهرداران در توسعه ورزش همگانی از سوی وزارت ورزش انجام شود.

این نشست با حضور وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک و شهرداران برخی استان‌ها در وزارت ورزش در حال برگزاری است.

طرح «شفا» مخفف شهرهای فعال ایران است که به دنبال طراحی و بازسازی شهر به سمتی است که از فعالیت‌های فیزیکی شهروندان حمایت کند. شهر فعال شهری است که برای تمام اقشار زیرساخت، برنامه‌های مشارکت و کارهای آموزشی را توسط شهردار داشته باشد. این طرح با هماهنگی کمیسیون کلان‌شهرهای کشور و مشارکت محوری شهرداران اجرایی می‌شود و به سمت اخذ استانداردهای لازم در شهرهای کشور حرکت می‌کند و با ایجاد انگیزه برای شهرداران تلاش خواهد شد تا زیرساخت‌های توسعه فعالیت بدنی در پیاده‌روها  و مسیرهای دوچرخه سواری و سایر رشته‌ها توسعه یابد. این پروژه شهرداران را به سمت طراحی و ساخت شهر فعال تشویق می‌کند.

 


  • ۱۴:۲۲

  • ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار