معرفی رشته ورز آرا


ورزآرا از زمره ورزش هایی است که در کشور ابداع و تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت می کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ مسئولین کمیته ورزآرا جهت آشنایی با این رشته ورزشی این نوشتار را در اختیار روابط عمومی فدراسیون قرار داده اند: 

 تمرینات تحولی ورزآرا متشکل ازحرکات موزون کششی، چرخشی، استقامتی ،تمرکزی وتعادلی  به منظور رفع گرفتگی ها وانقباضات عضلانی که در اثر فعالیت های استرس زا وتفکرات بی برنامه ذهنی عارض می شود، می باشد. همچنین تمرینات ذهنی اعم از تمرینات تفکری پویا، تمرینات تنفسی، هنرتصویر سازی و آرامتنی یا هنرانقباض و انبساط، جهت دستیابی به تعادل جسمی و ذهنی وکسب انرژی ونشاط انجام می پذیرد. از مهارت‏های روانشناختی که فراگرفتن آن برای هر شخصی لازم است  می‏توان به مواردی چون تصویرسازی ذهنی ازتمرینات ورزشی و مسابقات باشگاهی،کشوری و جهانی اشاره نمود که ورزآرا تکنیک های منحصر به فردی در این زمینه دارد.

ورزآرا بر این باور است که اندامهای بدن انسان نیازبسیاربه نوازش، پرورش، توجه ومراقبت خاص دارد. اگر توجهی به آنها نشود ناخوش، ضعیف و بیمار میشوند. اندامهای بدن انسان مانند بچه های کوچک نیاز به توجه ونوازش دارند، اگر توجهی به آنها نشود قهر میکنند، افسرده ومنزوی میشوند، واکنش شدید ازخود نشان داده، پرخاشگر میشوند، خود خوری میکنند و ضعیف وناتوان میشوند، لذا هم بخود آسیب میزنندوهم به والدین. اما وقتی به آنهاتوجه شودآرام میشوند،رشد میکنند و از استعدادهای طبیعی خود بهرمند میشوند. به نوعی می توان گفت در ورزآرا هر عضو بدن مثل عضوی از اعضای ارکستر موسیقی ست که باید هماهنگ با هم و زیر نظر یک رهبر ارکستر با مهارت (جسم و ذهن سالم)بنوازند تانوای دلنشینی به گوش برسد وگرنه هرکدام ساز خود رامی زنند.که نه تنها دلنشین نیست بلکه سرسام آور خواهد بود.

انتهای پیام/


  • ۱۲:۵۸

  • ۱۳۹۸/۱۰/۰۱

  • ۵۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار