ملایی: اوقات فراغت فعال آثار کرونا را به حداقل می‌رساند/ ‏‬الزامات فعالیت باید فراهم شود


رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: اگر بخواهیم از اوقات فراغت فعال بهره‌مند شویم باید الزامات آن مورد توجه قرار گیرد تا آثار کرونا در فعالیت‌های ورزشی به حداقل برسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، افشین ملایی در آیین افتتاحیه اولین همایش ملی مجازی اوقات فراغت کم تحرکی را از چالش‌های ملی معرفی کرد و گفت: اوضاع کرونا در جهان و کشور ما بحران کم تحرکی را بیش از گذشته تشدید کرده است و باید همزمان با تشدید کم تحرکی اقدامات جدی، جامع و اثربخش تری در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اوقات فراغت فعال همراه با حرکت و ورزش است، عنوان کرد: با توجه به ایجاد شرایط به وجود آمده به دنبال شیوع ویروس کرونا، اگر بخواهیم از اوقات فراغت فعال بهره‌مند شویم باید الزامات آن مورد توجه قرار گیرد تا آثار کرونا در فعالیت‌های ورزشی به حداقل برسد.

ملایی با اشاره به سخن یک فیلسوف آلمانی که معتقد است کرونا بحران عمیق است و باعث شده تا افراد بدانند که چقدر نمی‌دانند، بیان کرد: سبک زندگی مردم، از رفتارهایی که آنها در طول روز از خود نشان می‌دهند نشات می‌گیرد و باید با نگاه بازاریابی اجتماعی به این مهم توجه کند که بهترین رویکرد متناسب برای مخاطبین و مشارکت آن‌ها در این حوزه چیست. کرونا از هر چهار نفر، یک نفر را خانه‌نشین کرده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی توضیح داد: بر اساس محدودیت‌های اعلام شده و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و… به دنبال شیوع ویروس کرونا از هر چهار نفر یک نفر خانه‌نشین شده‌اند که شرایط طولانی مدت خانه‌نشین باعث تغییر عادت‌های رفتاری حرکت رفتار حرکتی مخاطب خواهد شد.

وی افزود: از دست دادن شغل از نظر مادی و قطع حمایت مالی، آمار اقشار آسیب پذیر جامعه را بالا برده است با این حال تقاضای پنهان در بخش اوقات فراغت همچنان وجود دارد لذا تا بازگشت به حالت‌های عادی باید سازگاری‌های لازم با شرایط جدید با در نظر گرفتن تمامی عوامل به وجود آید.


  • ۱۹:۴۷

  • ۱۳۹۹/۱۱/۳۰

  • ۱۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار