ملایی: باید در جبهه جدیدی برای مردم ایران جنگید/ نیاز به پشتیبانی معنوی داریم


آیین رونمایی از طرح خادمیاران رضوی جامعه ورزش همگانی با حضور رئیس فدراسیون و مدیر تربیت بدنی آستان قدس رضوی، روسای هیات ها و مسئولان کمیته های مختلف ورزش همگانی به صورت مجازی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، در این آیین دکتر علی تاج بخش کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون ورزشهای همگانی اهداف این طرح را تشریح کرد و گفت: از اجرای این طرح دو هدف را دنبال می کنیم که نخستین آن توسعه ورزش همگانی از طریق خادمیاران رضوی است. 

وی ادامه داد: دومین هدف نیز توسعه فرهنگ رضوی بین جامعه ورزش همگانی کشور است که در این راستا برنامه های گسترده ای را تدارک دیده ایم که در راستای مسئولیت های اجتماعی که داریم این طرح ها را اجرا خواهیم کرد. 

در ادامه دکتر افشین ملایی با تبریک میلاد امام رضا(ع) و ابراز امیدواری از این که اجرای طرح خادمیاران رضوی بتواند خیر و برکت را برای ورزش همگانی و سلامت مردم به همراه داشته باشد گفت: هدف همه ما این است که بتوانیم با کم تحرکی ملی مبارزه کنیم و زمینه را برای تامین سلامت مردم در همه بخش ها فراهم کنیم. 

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به تاثیرات معنوی این طرح خاطرنشان کرد: زمانی دشمن مرزهای جنوبی ایران را به قصد تعرض به خاک کشور عزیزمان هدف قرار داد و جوانان این مرز و بوم باارزش ترین سرمایه خود را کف دستشان گذاشتند و از خاک این کشور دفاع کردند تا ایران سربلند بماند. 

وی ادامه داد: حالا جبهه تغییر کرده است و ما باید در فضای دیگری برای تامین سلامتی مردم بجنگیم. الان دشمن اصلی مردم ایران «کم تحرکی» است که باعث شده صدمات زیادی به کشور وارد شود. 

افشین ملایی تاکید کرد: مردم ایران لیاقت بهترین ها را دارند و ما باید تلاش کنیم زمینه ورزش کردن مردم برای رسیدن به سلامتی را فراهم کنیم. برای رسیدن به این مهم باید همه دست در دست هم دهیم و برای رفع کم تحرکی بین مردم تلاش کنیم. خوشبختانه با تغییراتی که در دولت صورت گرفته می توان امیدوار بود شرایط بهتری برای ورزش فراهم شود.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی با بیان این که هدف از اجرای طرح خادمیاران رضوی استفاده از معنویت اهل بیت و حضرت امام رضا(ع) است ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با استعانت از خدای بزرگ و ائمه اطهار قدم های بزرگی برای سلامت مردم ایران برداریم و با مدد از امام رضا(ع) طرح های بزرگتری را در ورزش همگانی اجرا کنیم. ما برای اجرای برنامه هایمان نیاز به پشتیبانی معنوی داریم که این انرژی را با توسل به ائمه و امام رضا(ع) دریافت خواهیم کرد.

در ادامه این آیین مهندس تاج فیروز مدیر تربیت بدنی آستان قدس از پیگیری فدراسیون ورزشهای همگانی برای دریافت «خادمیاری رضوی» تقدیر کرد و گفت: از بین 10 تا 12 فدراسیونی که با آنها تفاهم نامه امضا کرده بودیم، تنها فقط فدراسیون همگانی و جناب آقای ملایی بود که به طور جدی این موضوع را پیگیری کردند و به دلیل اعتقاد قلبی که به امام رضا(ع) داشتند زمینه موافقت این طرح را فراهم کردند. 

وی تاکید کرد: با تلاش ها و رایزنی هایی که صورت گرفت موفق شدیم مجوز خادمیاری جامعه ورزش همگانی را دریافت کنیم که این اتفاق به دلیل شرایط موجود کم سابقه است. امیدوارم شاهد تسری این پیگیری و همت فدراسیون ورزشهای همگانی به سایر فدراسیون ها باشیم. 

در ادامه دکتر دلگشا اهداف اجرای این طرح را تشریح کرد و با ذکر روایتی از اهمیت سلامت در نزد امام مهربانی ها گفت: حضرت امام رضا(ع) فرمودند:« عافیت و تندرستی سلطنت ناپیداست». امیدوارم بتوانیم با اجرای این طرح شاهد رشد و توسعه ورزش همگانی با پیروی از سیره معنوی امام مهربانی ها در سراسر کشور باشیم. 


  • ۱۳:۴۶

  • ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

  • ۲۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار