ملایی: سال ۱۴۰۰ سال ثبات ورزش همگانی خواهد بود/ از تهدید کرونا فرصت ساختیم


رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد در شرایطی که کرونا زندگی مردم را تهدید می کرد با اجرای طرح ها و برنامه های «ورزش در خانه» از این تهدید فرصتی ساختیم برای حفظ سلامتی و تندرستی مردم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، افشین ملایی در مجمع عمومی این فدراسیون که امروز یکشنبه ۱۷ مرداد در سالن آکادمی فارسی برگزار شد، به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از سوی این فدراسیون در سال ۹۹ پرداخت و مسیر ورزش همگانی را مسیری روشن برای آینده خواند. 

ملایی در صحبت هایش به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی و تامین سلامت مردم اشاره کرد و گفت: وظیفه خود می دانم روز خبرنگار را به تمامی اهالی رسانه به خصوص خبرنگارانی که در حوزه ورزش همگانی برای تامین سلامت مردم قلم می زنند تبریک بگویم. بدون شک همراهی و تعامل خبرنگاران و رسانه های ورزشی ما را در رسیدن به اهدافمان یاری خواهد کرد.

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در ادامه گزارشی از اجرای طرح ها و برنامه های این فدراسیون در سال گذشته را ارائه کرد و گفت: سال گذشته از آنجایی که کرونا زندگی و سلامت مردم را تهدید کرده بود تلاش کردیم با اجرای طرح ها و برنامه هایی برای ورزش در خانه به رفع کم تحرکی مردم کنیم.

وی با بیان این که همراهی و همکاری وزارت ورزش و معاونت توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه با فدراسیون ورزشهای همگانی قابل تقدیر بود خاطرنشان کرد: با توجه به طرح ها و اقداماتی که فدراسیون برای تامین سلامت مردم در دوره کرونا انجام داده بود در ارزیابی صورت گرفته از سوی وزارت ورزش نمره ۱۰۰ به ما اختصاص پیدا کرد و به عنوان فدراسیون اول معرفی شدیم. 

افشین ملایی سال ۱۴۰۰ را سالی برای آغاز فعالیت های نوین در ورزش همگانی کشور و ثبات برنامه ها معرفی کرد و گفت: کمپ هایی مثل شهاب دانایی، دوره رهبران سبک زندگی فعال ویژه بانوان، طرح توسعه آکادمی استان ها، رونمایی از اعضا برند تندرستی باشگاه های سلامت محور، توسعه شهرهای فعال، طرح مدیریت یکپارچه اماکن و فضای ورزش کشور جهت توسعه ورزش محله محور، راه اندازی باشگاه های مجازی ورزش همگانی، لیگ ۱۴۰۰ تندرستی، پایش ملی سنجش فعالیت های بدنی و ورزش همگانی، توسعه شبکه سازمان های ورزشی شهرداری و دهیاری های سراسر کشور را برای امسال در نظر گرفته ایم که براساس برآورد صورت گرفته نیاز به ۲۰ میلیارد تومان بودجه داریم.

ملایی با تقدیر از همراهی و حمایت های دکتر عبدالحمید احمدی خاطرنشان کرد: در همه برنامه هایی که اجرا کردیم دکتر احمدی حمایت ویژه و قابل تقدیری از ما داشت و امیدوارم با ادامه حمایت های ایشان بتوانیم بودجه لازم برای اجرای برنامه هایمان در سال ۱۴۰۰ را تامین کنیم. 


  • ۱۵:۴۰

  • ۱۴۰۰/۰۵/۱۷

  • ۴۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار