ملایی: پنجره جدیدی در ورزش همگانی باز شده است/ هیات ها بازوان قدرتمند فدراسیون هستند


رئیس فدراسیون ورزش های همگانی از هیات های استانی به عنوان بازوان قدرتمند این فدراسیون نام برد و گفت: هدف همه ما باید تامین سلامت مردم و حرکت در جهت منافع ملی باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، گردهمایی روسای هیات های ورزش همگانی استان های سراسر کشور صبح روز پنجشنبه به میزبانی هیات ورزش همگانی استان خراسان رضوی برگزار شد. 

افشین ملایی در این مراسم با تشریح برنامه هایی که این فدراسیون برای آینده ورزش همگانی در نظر گرفته است گفت: از زمانی که کار در فدراسیون ورزش های همگانی را آغاز کردیم منافع ملی و تامین سلامت مردم و رفع کم تحرکی در بین زنان و مردان این سرزمین را در دستور کار قرار دادیم و در همین راستا طرح هایی را به مناسبت های مختلف به مرحله اجرا رساندیم. 

وی با اشاره به نقش هیات های استانی در توسعه و پیشرفت ورزش همگانی گفت: هیات های استانی در راس جریان همگانی کردن ورزش قرار گرفته اند. انتظار ما این است که هیات های استانی بتوانند با برنامه ریزی در راستای توسعه ورزش همگانی در استان خود اقدام کنند. 

افشین ملایی با بیان این که بارها در مورد کم تحرکی در جامعه صحبت کرده است گفت: از روسای هیات های استانی می خواهم که در این مورد با مردم و مسئولان استان خودشان صحبت کنند و مسئولان را نسبت به کم تحرکی و تبعاتی که در آینده خواهد داشت هشدارهای لازم را بدهند و از همه پتانسیل استان برای رفع این کم تحرکی استفاده کنند. 

رئیس فدراسیون ورزش همگانی با تاکید بر این که هدف این فدراسیون تامین سلامت مردم است گفت: خیلی از مسئولان کشور هنوز نمی دانند که ۶۴ درصد از بانوان ایران دچار کم تحرکی هستند. این مسئولان از تبعاتی که این کم تحرکی در دو دهه آینده در مورد سلامت مردم خواهد داشت آگاهی ندارند. وظیفه همه ماست که از همین حالا این هشدارها را به مسئولان بدهیم که باید برای تامین سلامت مردم فکر و اقدام کنند. 

ملایی با بیان این که فدارسیون ورزش همگانی یک پنجره جدید را به ورزش کشور باز کرده است گفت: روزی از ما بازخواست خواهد شد که چرا در سیاست های ملی ورزش کشور نقش اصلی را به ورزش قهرمانی و حرفه ای دادید.

وی تاکید کرد: من هیچ مشکلی با ورزش قهرمانی ندارم اما وقتی فرمایش مقام معظم رهبری را مطالعه می کنم که به ورزش همگانی تاکید می کنند تکلیف ما مشخص است و باید تمام توانمان را بگذاریم تا این فرمایش ایشان را نهادینه و اثبات کنیم. 

افشین ملایی با تاکید بر انجام کار گروهی در فدراسیون ورزش های همگانی گفت: ما در فدراسیون سوپرمن نداریم. برای رسیدن به اهداف مان و اجرای برنامه هایی که مد نظر داریم یک تیم قدرتمند و حرفه ای را گرد هم آورده ایم که بتوانیم در جهت منافع ملی و تامین سلامت مردم اقدام کنیم. 


  • ۰۹:۲۰

  • ۱۳۹۹/۱۱/۱۶

  • ۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار