موسوی: کیفوز: شایع ترین ناهنجاری قامتی بانوان کشور/ بیشتر خانه های ورزش روستایی در اختیار مردان هستند تا بانوان


مدیر کل دفتر توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: طرح سنجش ساختار قامتی بانوان مهم ترین برنامه نشاط و تندرستی مصوب هیئت دولت بود که فدراسیون ورزش های همگانی متولی اجرای آن شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، موسوی مدیر کل دفتر توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در خصوص طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی اظهار داشت: با توجه به شیوع ۶۴ درصدی کم تحرکی بانوان سراسر کشور احتمال عوارض و ناهنجاری های قامتی می رفت، از این نظر اجرای این طرح در سراسر کشور بالاخص در مناطق محروم از مهم ترین اولویت های معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان است. 
موسوی با اشاره به نادیده انگاشته شدن زنان روستایی و مناطق محروم افزود: زنان روستایی و مناطق محروم با توجه به مشاغلی چون قالی بافی، گبه بافی یا شالی کاری و دیگر مشاغل پر زحمت منجر به تحمیل عوارض قامتی بر ساختار قامتی بانوان شده است، از این نظر اعمال طرح سنجش ساختار قامتی یک ضرورت بود و فدراسیون ورزشهای همگانی تنها فدراسیونی بود که آمادگی اجرای آن را داشت. 
وی افزود: تا کنون ۱۹ عارضه قامتی بانوان احصاء شده است و تربیت مدرس ویژه طرح سنجش ساختار قامتی در جهت اعمال حرکات اصلاحی بانوان سراسر کشور در قالب یک روش یکسان و همزمان برای رفع عوارض قامتی بانوان توسط آکادمی ملی فدراسیون ورزش های همگانی آغاز شده و فدراسیون ورزش های همگانی اقدامات موثری در خصوص تربیت مدرس و ترویج این طرح نموده است. 
موسوی گفت: دغدغه ی فعلی ما اجرای این طرح در روستا و مناطق محروم است، چرا که خانه ورزش روستایی بیشتر در اختیار آقایان است. از نظر مشارکت ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و شهرستان ها در اجرای فراگیر این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است. البته بودجه مخصوص این طرح در اختیار ادارات کل قرار داده شده است، حتی آمار دقیق ناهنجاری های قامتی استان ها در اختیار ادارات کل قرار گرفته، با این وجود مناطق دورافتاده ممکن مورد توجه قرار نگیرند. 
وی در خاتمه افزود: هم اکنون مقالات متعددی از ناهنجاری های قامتی استان ها توسط متخصصین ورزش بانوان استان ها و ادارات کل در اختیار معاونت ورزش بانوان قرار گرفته است و ما تصویری روشن از وضعیت ناهنجاری های قامتی بانوان در کشور در اختیار داریم. 

انتهای پیام/


  • ۲۳:۳۶

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۲

  • ۵۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار