مومنی: حاکمیت باید به فکر تامین سلامت مردم باشد / باید هزینه‌های درمان را کاهش دهیم


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت سلامت مردم گفت: تمام مسئولان باید با برنامه ریزی اصولی برای ورزش همگانی در جهت کاهش هزینه‌های درمان اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، نخستین گردهمایی نواب رئیس بانوان هیات‌های استانی فدراسیون ورزشهای همگانی با حضور رئیس، نواب رئیس و مسئولان فدراسیون روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۸ و ۹ بهمن) به میزبانی جزیره قشم برگزار شد.

حمیدرضا مومنی در این گردهمایی گفت: از آنجایی که مردم حق دارند از سلامت برخوردار باشند، حاکمیت باید به فکر باشد که مردم از این حداقل‌ها برخوردار شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: بانوان که ماندگاری بیشتری در خانه دارند و ۵۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند بیشتر از آقایان نیازمند حمایت هستند و باید برنامه ریزی ها برای گرایش بانوان به ورزش بیشتر از قبل باشد.

وی با بیان اینکه هدف همه مسئولان ورزش و غیرورزشی کشور باید تلاش برای کاهش هزینه‌های درمان در آینده باشد خاطرنشان کرد: هر چند کرونا محدودیت‌هایی را برای ورزش کردن ایجاد کرد اما برای ما مشخص کرد که در بخش ورزش چه مشکلاتی داریم و باید چگونه برنامه ریزی کنیم که میزان کم تحرکی در کشور کمتر شود.

مومنی تاکید کرد: اگر بتوانیم برای آمادگی جسمانی مردم برنامه ریزی درستی داشته باشیم قطعاً می‌توانیم اثرات منفی مالی و اجتماعی کم تحرکی و اضافه وزن را کاهش دهیم. ما نسبت به مردم دینی داریم که باید به آن عمل کنیم و در راستای سلامتی آن تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد قشم گفت: هدف ما نباید این باشد که برای ۱۶۰ هزار جمعیت جزیره برنامه ریزی کنیم بلکه باید برای ۷ میلیون نفری که با عناوین مختلف به این منطقه می آینده برنامه ریزی داشته باشیم تا حداقل فعالیت‌های ورزشی را داشته باشند.

مومنی از در نظر گرفتن ساخت «شهر ورزش» برای این منطقه خبر داد و گفت: این طرح آماده است و بزودی برنامه‌های ساخت آن آغاز خواهد شد. هر چند قبول دارم با نقطه ایده آل فاصله داریم اما تصورمان این است که این شهر ورزش می‌تواند زیرساخت‌های خوبی را برای ورزش منطقه فراهم کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: ورزش همگانی هزینه بر نیست و همه می‌توانند با حداقل امکانات هم این کار را انجام دهند. با این حال ما باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم که همه بتوانند از بهترین امکانات برای ورزش استفاده کنند.


  • ۱۲:۲۶

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۹

  • ۲۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار