نخستین المپیاد ملی ورزش سالمندان برگزار می شود


سرپرست سازمان فعالیت بدنی فدراسیون ورزش های همگانی: از برپایی نخستین المپیاد ملی ورزش سالمندان با حمایت و نظارت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از ایرنا؛ این خبر را «رضا شجیع» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا مطرح کرد و گفت: دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان امروز طی نشستی راهکارهای توسعه ورزش و فعالیت بدنی سالمندان را در دستور کار قرار داد که ایجاد کمیته ورزش و فعالیت بدنی سالمندان در کارگروه سلامت شورای ملی سالمندان کشور، تدوین سند ملی ورزش و فعالیت بدنی سالمندان توسط کمیته سالمندان فدراسیون همگانی، برنامه ریزی به منظور برگزاری نخستین المپیاد ملی ورزش این قشر، تدوین طرح تاسیس باشگاه های ورزشی سالمندان و تدوین طرح ارائه تسهیلات جهت استفاده آنها از اماکن ورزشی به تصویب اعضا شامل رییس کمیته ورزش و فعالیت بدنی سالمندان فدراسیون ورزش های همگانی، مدیر گروه همکاری های بین بخشی سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون همگانی و رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت رسید.

دکتر رضا شجیع یادآور شد: این المپیاد در هفته سالمند طی روزهای دوم تا نهم مهرماه امسال برگزار می شود و برای شرکت کنندگان از مرکز طب ورزش وزارت بهداشت و گواهی پزشکی و سلامت صادر خواهد شد.

وی افزود: این المپیاد از طرف فدراسیون ورزش همگانی و با حمایت و نظارت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی  برپا می شود که این فدراسیون در زیر مجموعه فعالیت های خود کمیته ورزش فعالیت بدنی سالمندان را تشکیل داد.

رییس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد که با برگزاری این رویداد تحول کیفی را در حوزه سلامت سالمندان شاهد باشیم.

 

انتهای پیام/


  • ۱۱:۰۲

  • ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

  • ۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار