نشاط خانوادگی به کرمان رفت

نشاط خانوادگى به کرمان رفت


نشاط خانوادگى به کرمان رفت

 

نخستین فستیوال ورزش خانوادگی کمیته ورزش مادران و خانواده استان کرمان به همت کمیته متناظر ورزش خانوادگی این کمیته و همکارى کمیته روشهای تمرینی این استان برگزار شد.

‎به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، اولین رویداد رسمی کمیته ورزش خانوادگی استانى این انجمن در استان کرمان با عنوان “فستیوال ورزش های خانوادگی” در پارک مشاهیر شهرستان کرمان برگزار شد.
بیتا بردبارآذرى، رئیس انجمن ورزش مادران و خانواده فدراسیون ورزشهاى همگانى درباره برگزارى این جشنواره ها در استان ها اعلام داشت: گذراندن یک روز شاد در کنار خانواده دستاوردهای زیادی دارد از جمله شاداب سازی نهاد خانواده و تقویت روحیه نشاط اعضا خانواده که نیاز آن در خانواده ها بسیار ضرورى به نظر می رسد مى باشد. با تشکیل کمیته ورزش خانواده قصد برآن داریم که روزهاى ورزش خانواده به صورت تخصصى و مهندسى شده برابر با قواعد و قوانین کشور، در هفته به صورت هماهنگ و مشخص رقم بزنیم.
‌‎ قطبی، رئیس کمیته ورزش مادران و خانواده در استان کرمان به خبرنگار انجمن گفت: داشتن خانواده ای سالم ورزش تندرست؛ به ویژه پرورش زنانی سالم و شاداب که زیر بنای خانواده اند، از اهداف بزرگ انجمن در کشور و هدف اصلى ما در اجرایی شدن آن براى بانوان کرمانى است. ما بدنبال کاهش افسردگی، کاهش اضطراب و ایجاد حس رهایی برای داشتن یک زندگی شادو کم دغدغه همچنین افزایش نشاط و شادمانی افراد از طریق ایجاد هیجان وبرانگیختن حس رقابت در آنها هستیم.
نعیمه محسنی زاده، مسئول کمیته متناظر ورزش خانوادگی در استان کرمان افزود: این فستیوال با مشارکت کمیته روشهای تمرینی استان کرمان با کیفیت عالی و استقبال خوب خانواده هاى کرمانى برگزار گردید. گرم کردن گروهی با موزیک، برپایی ایستگاه های شاد و متنوع همچون راه رفتن خانوادگی با چوب، پرتاب توپ و حلقه، هشت خانه، انجام حرکات تمرین معلق به صورت خانوادگی و چندین ایستگاه مفرح دیگر، جذابیت فراوانی به این فستیوال بخشید.
وی افزود ما بدنبال آموزش دادن قوانین زندگی اجتماعی در شکل بازی و تفریح و نهادینه کردن آنها در قالب ورزش هستیم تا با نزدیک تر شدن اعضای خانواده به یکدیگر و برقراری ارتباطی نزدیک و صمیمی در محیطی شادو پرانرژی، انرژی جسمی و ذهنی اعضای خانواده را افزایش داده و استرس ها و فشار های سنگین روزانه در خانواده را کاهش دهیم.
انتهای پیام/

 

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار