نشست شبکه استارتاپ های ورزش همگانی برگزار شد


نشست هم‌اندیشی اعضای شبکه استارتاپ های ورزش همگانی با حضور دکتر افشین ملایی، سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی، دکتر رضا شجیع، رییس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمد شریعت زاده؛ رییس مرکز فناوری و نوآوری‌ پژوهشگاه علوم ورزشی و جمعی از صاحبان استارتاپ های ورزشی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، بررسی چالش های فراروی استارتاپ های ورزشی و بحث و تبادل نظر در مورد نحوه استفاده از ظرفیت استارتاپ ها در جهت حل مشکلات ورزش همگانی کشور از جمله اهداف این نشست بود.

افشین ملایی، مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به رویکرد جدید وزارت ورزش و جوانان در ایجاد هم افزایی و استفاده از ظرفیت نخبگان جوان، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در توسعه ورزش همگانی افزود: ما چاره ای به جز گفتمان سازی از طریق نیروهای جوان و خوش فکر نظیر صاحبان استارتاپ ها نداریم و حداقل وظیفه ما سیاستگذاری درست و برداشتن موانع پیش روی استارتاپ های ورزشی است تا با شتاب بیشتر و بهتری به ارایه خدمات ورزشی بپردازند.

سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی بر ضرورت توجه استارتاپ ها به نیاز مخاطب با رویکرد بازاریابی اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: حرکت و ایده پردازی استارتاپ های ورزشی در مسیر نیازهای جامعه که کم تحرکی و بحران کمبود فعالیت بدنی از جمله آنهاست، می‌تواند برای همگان کارگشا باشد.

دکتر رضا شجیع؛ سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی نیز از استارتاپ های ورزشی به عنوان خونی تازه در رگ های ورزش کشور‌ یاد کرد و افزود: خوشبختانه ۷۰ استارتاپ ورزشی هم اکنون عضو شبکه ملی استارتاپ های ورزش   همگانی کشور (شماورز) هستند و پیش بینی می شود تعداد اعضای شبکه در آینده ای نزدیک افزایش یابد.

وی  تأکید کرد: برقراری ارتباط پایدار بین استارتاپ ها با مراکز هدف نظیر فدراسیون های ورزشی، رفع چالش های اداری استارتاپ ها، و آگاه سازی استارتاپ ها از نیازها و فرصت های ورزش کشور از مهمترین اهداف ورزش کشور محسوب می شود.

 

شجیع از تشکیل دبیرخانه شبکه استارتاپ های ورزش همگانی در آینده نزدیک خبر داد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۳۰

  • ۱۳۹۸/۰۶/۰۴

  • ۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار