نشست منطقه‌ای فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور در شیراز برگزار شد

نشست منطقه‌ای فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور در شیراز برگزار شد

نشست هم اندیشی فدراسیون ورزش های همگانی و هیئت‌های استانی منطقه 9 کشور با حضور هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های همگانی در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، در این نشست که روسای هیئت ورزش‌های همگانی استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد حضور دارند، معاون اداره کل ورزش و جوانان استان فارس اظهار داشت: ورزش همگانی روز به روز در حال توسعه و نهادینه شدن است و باید بیش از پیش در راستای ارتقاء آن تلاش کرد.

محسن سالاری افزود: اینکه جلسه‌های هیئت رئیسه با مسئولان هیئت‌های استانی خارج از مرکز و به صورت استانی برگزار می‌شود جای بسی قدردانی دارد و امیدواریم این مهم در اجرای برنامه‌ها موثر باشد.

سالاری خاطرنشان کرد: هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس امروز در جایگاه نخست کشور قرار دارد و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز ایجاد زیرساخت‌ها را دنبال می‌کند.

در این نشست رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت: نشست هم اندیشی فدراسیون ورزش‌های همگانی تا بعد عصر امروز در شیراز ادامه دارد و در آن موضوع‌های مختلف و مرتبط با ورزش‌های همگانی از جمله سند تحول، تعالی و آینده‌نگری مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

علی مجدآرا افزود: بررسی مسائل و مشکلات هیئت‌های ورزش همگانی در منطقه 9 کشور نیز از موضوع‌هایی است که در جلسه امروز هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های همگانی به آن پرداخته می‌شود.

در این نشست سیدغلامرضا کمانه نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز با قدردانی از میزبانی شیراز در برگزاری نشست هم اندیشی فدراسیون ورزش‌‌های همگانی منطقه 9 کشور اظهار داشت: این نشست‌ها فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌ها و تبادل تجربه در برگزاری برنامه‌های همگانی است.

وی بیان کرد: تعدد انجمن‌های ورزشی و روش‌های تمرینی موضوع مهمی است که می‌توان از آن بهره گرفت و برخی رشته‌های ورزشی را به صورت پایلوت در کشور اجرایی کرد.

کمانه به طرح تحول، تعالی و آینده‌نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی اشاره کرد و گفت: برش استانی سند تحول در استان فارس به خوبی برگزار شده و یکی از برنامه‌های خوب آن برگزاری شورای عالی ورزش استانی به ریاست استانداران است.

نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی افزود: ارتقاء سطح ورزشی آموزش همگانی با برگزاری دوره‌های مربی‌گری با محوریت ظرفیت استان‌ها از موضوع‌های مهمی است که در طرح آمایش سرزمینی منطقه 9 کشور می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

کمانه همچنین در سخنان خود خواستار توجه روسای ورزش‌های همگانی منطقه 9 کشور به جذب اعتبارات ورزش همگانی از محل مالیات بر ارزش افزوده شد و خاطرنشان کرد: امروز در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها نیازمند تامین اعتبار هستیم و این مهم با تلاش روسای هیئت‌های همگانی محقق می‌شود.

نایب رئیس اموربانوان فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز در این نشست با اشاره به برگزاری دوره بین‌المللی ورزش در خانواده به میزبانی شیراز در سال گذشته اظهار داشت: برگزاری این برنامه سبب توجه تفیسا به ورزش خانواده شد.

میترا روحی با بیان اینکه فدراسیون ورزش‌های همگانی در حوزه بانوان یکی از فدراسیون‌های برتر کشور است گفت: این موضوع نشان دهنده فعالیت‌های گسترده حوزه ورزش بانوان در کشور است و باید بیش از پیش توسعه و مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر روسای هیئت‌های همگانی استان‌های منطقه 9 کشور به ورزش بانوان و توجه آنان به ورزش بانوان به عنوان عمود خیمه ورزش‌های همگانی شد.

در این نشست رئیس کمیته تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز اظهار داشت: امروز معتقدیم باید در اجرای سندتحول، طرح و برنامه‌ها به صورت ستادی دنبال شود تا بهتر به نتیجه برسد.

مجتبی اصلانی بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، آمارگیری‌ها نیز در بخش ارزیابی سند، تحول، تعالی و آینده به صورت علمی و کارشناسی بررسی و پس از آن ارزیابی استانی از عملکردها صورت می‌گیرد.

وی گفت: برنامه‌ریزی فدراسیون ورزش‌های همگانی برای ادامه برنامه‌های سند تحول، تعالی و آینده‌نگری به صورت یک برنامه بلند مدت در حال پیگیری است که امیدواریم از پایان امسال آغاز شود.

اصلانی تصریح کرد: امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که در پایان دوره کوتاه مدت، 30 درصد در اجرای طرح تحول، تعالی و آینده‌نگری موفقیت داشته‌ایم و باید طوری پیش برویم که توجه بیش از 50 درصد مردم کشور به ورزش همگانی محقق شود.

رئیس کمیته تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی بیان کرد: رویکرد ما تعمیم ورزش همگانی در جامعه به صورت یک نیاز است و در این راستا افق 1404 پیش‌بینی شده و در تمام ابعاد در منطقه مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: ایجاد تعامل دو سویه بین هیئت‌های ورزش همگانی و اداره‌های کل ورزش و جوانان استان‌ها فارس است موضوع مهمی است که می‌تواند در پیشبرد و اهداف برنامه‌ها موثر باشد.

رئیس آکادمی فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز با بیان اینکه یکی از اولویت‌های فدراسیون توجه به آموزش است اظهار داشت: پرتابل آموزشی فدراسیون سال گذشته راه‌اندازی شد و از ابتدای مهرماه 97 تمام برنامه‌ریزی‌های آموزشی به صورت الکترونیک دنبال می‌شود.

شهرام میرزمانی از روسای هیئت ورزش‌های همگانی برای ثبت‌نام در این پرتال دعوت کرد و افزود: در حال حاضر حدود هزار نفر در پرتابل آموزشی ثبت نام کرده‌اند که نیاز است بیشتر به آن توجه شود.

وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی درجه دو ، یک و بین‌المللی به همراه افزایش تعداد بیمه‌شدگان نیز از موضوع‌هایی است که استان‌ها باید به آن توجه کنند تا شاهد افزایش آمار بیمه ورزشکاران باشیم.

سیروس پاک‌فطرت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس و هیئت‌های استانی منطقه 9 در ابتدای این نشست به اعضای هیئت رئیسه فدراسیون و روسای هیئت‌های همگانی استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد خیرمقدم گفت و اظهار داشت: این نشست بدون شک تاثیر بسزایی در تعامل بیشتر استان‌ها و برگزاری برنامه‌های فاخر در زمینه ورزش‌های همگانی را به دنبال دارد.

در این نشست همچنین حسین باستین رئیس هیئت ورزش‌های همگانی بوشهر، مریم علی بابایی نایب رئیس هیئت همگانی استان چهارمحال و بختیاری و محمدعلی رهامی رئیس هیئت همگانی استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه هیئت رئیسه خود به بحث و تبادل نظر در مورد برنامه‌های ورزش همگانی پرداختند.

انتهای پیام/

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار