نوید آرازشی: تلفیق فعالیت بدنی و بازی های الکترونیک در “طرح ملی نشاط”


نوید آرازشی سرپرست سازمان ورزشهای تفریحی و رقابتی:‌ برای نخستین بار فعالیت بدنی و بازی های الکترونیک در طرح ملی نشاط با یکدیگر تلفیق می شوند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی،‌ نوید آرازشی سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی در خصوص برگزاری “طرح ملی نشاط” بیان داشت: کاربران بازهای الکترونیک همواره در معرض این اتهام اند که فعالیت بدنی ندارد، برای نخستین بار در کشور، در طرح ملی نشاط فعالیت بدنی و بازی های الکترونیک با یکدیگر تلفیق شده اند. 
آرازشی جامعه هدف طرح ملی نشاط را گسترده خواند و خاطر نشان کرد: هدف ما جذب مشارکت حداکثری مخاطبان به فعالیت بدنی است، با توجه به جمعیت ۳۲ میلیونی جمعیت کاربران بازی های الکترونیک، طرح ملی نشاط می تواند دریچه ای برای ورود به فعالیت بدنی باشد.  
وی افزود: با توجه به تاکید رئیس فدراسیون به بازی الکترونیکی فعال، مطالعاتی در خصوص پیوند این دو صورت گرفت، طبق تفاهم نامه ای که بین فدراسیون جهانی دانش آموزی، با EA Sport امضا شده بود، این تفاهم نامه مبنای تدوین طرح ملی نشاط قرار گرفت که همزمان با بازی الکترونیک، فعالیت بدنی صورت پذیرد. هریک از افراد متناسب با رده سنی حرکات ورزشی و بازی های الکترونیک رده سنی مرتبط را  انجام خواهند داد، و در صورتی که فردی در رشته ورزشی خاصی دارای مهارت است می تواند حرکاتی که بدان علاقمند است را در مدت زمان تعیین شده اجرا نماید. 
آرازشی در خاتمه یادآور شد: این طرح هزینه ای برای ثبت نام ندارد و در راستای جذب حداکثری دنبال خواهد شد.  این طرح از پیوست فرهنگی برخوردار است و در خلال اجرای طرح موارد فرهنگی خاص مد نظر وزارت ورزش و جوانان به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.


  • ۱۱:۰۲

  • ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

  • ۲۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار