نیاز به حمایت از طناب‌زنان اصفهانی برای حضور در مسابقات

 

مسئول کمیته طناب‌زنی هیئت ورزش‌های همگانی استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان یکی از مدعیان این رشته در کشور است، گفت: طناب‌زنان اصفهانی برای حضور در مسابقات کانادا نیاز به حمایت دارند.

علی عنایتی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت رشته طناب‌زنی، اظهار کرد: مسابقات قهرمان کشوری طناب‌زنی و انتخابی مسابقات جام‌جهانی کانادا با حضور ۱۱ استان به صورت مجازی در ۴ ماده مختلف برای سه رده سنی دختران و پسران برگزار شد.

وی افزود: تیم طناب‌زنی پسران استان با کسب عنوان قهرمانی توانست جواز حضور در مسابقات جام‌جهانی کانادا را به‌دست آورد. طناب‌زنی رشته جذاب، کامل و ارزانی است که همه می‌توانند در هر فضایی انجام دهند، رشته‌ای که بین ۸۰۰تا ۹۰۰ حرکت در آن وجود دارد و در ۸ ماده مسابقات آن برگزار می‌شود و با توجه به اهمیت آن مسابقات جام‌جهانی و آسیایی نیز دارد.

عنایتی ادامه داد: با وجود اینکه طناب‌زنان اصفهانی در کشور حرف اول را می‌زنند، اما تا کنون مورد حمایت خاصی قرار نگرفته اند، آخرین مسابقه برون‌مرزی بازیکنان اصفهان به مسابقات آسیایی مالزی بر می‌گردد که سال ۱۳۹۴ با هزینه شخصی اعزام شدند و عنوان پنجمی را کسب کردند. برای مسابقات جام‌جهانی کانادا نیز با مشکل روبرو هستیم که با توجه به کسب مقام اول، مذاکراتی با باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان داشتیم و قرار است حمایت‌هایی انجام شود که باید ببینیم روند مذاکرات به کجا خواهد کشید، امیدواریم که با حمایت سپاهان بتوانیم روزهای خوبی را برای ورزشکاران این رشته رقم بزنیم.

مسئول کمیته طناب‌زنی هیئت ورزش‌های همگانی استان اصفهان، خاطرنشان‌کرد: برخی از رشته‌های ورزشی به خوبی دیده نمی‌شوند، بسیاری از فاکتورهای آمادگی جسمانی در طناب‌زنی نهفته است، اگر بتوانیم فواید این رشته را برای عملکرد بهتر ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی در بین ورزشکاران و مربیان نهادینه کنیم، می‌توانیم گام‌های خوبی در راه رشد و توسعه این رشته داشته‌ باشیم. در بیشتر کشورها در کنار بیشتر تیم‌های ورزشی یک مربی طناب‌زنی وجود دارد، متاسفانه بیشتر توجهات و تبلیغات بر روی فوتبال و رشته‌های تلویزیونی است که حالت درآمدزایی و جذب اسپانسر دارند.

عنایتی اضافه کرد: همیشه گفته‌ام اگر کتاب بهترین دوست انسان است، طناب بهترین دوست ورزشکار است، چرا که می‌تواند برای یک ورزشکار عملکرد حرکتی مناسب و همچنین هماهنگی عصب – عضله بهتری ایجاد کند.

وی با اشاره به فقر حرکتی موجود در جامعه، تصریح کرد: با شرایطی که این رشته دارد و خاطرات نوستالژی که ما از این رشته، هم به صورت ساده و هم بازی داریم که در بیشتر جمع‌های خانوادگی بچه ها با اسم “شمع، گل، پروانه ” انجام می‌دادند، می‌توانیم دوباره علاوه بر رفع مشکلات حرکتی و عدم فعالیتی که در تمام اقشار جامعه با آن روبرو هستیم، این بازی‌ها را احیا کنیم.

نفرات برتر تیم پسران اصفهان در رشته طناب‌زنی انتخابی مسابقات جام‌جهانی کانادا:

 رده سنی بالای ۱۹ سال

سید حسام سیرانی، محمدرضا رفیعی و علیرضا صرامی

 رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال

مصطفی مجیری، متین نجیمی، ابوالفضل ریزانه

 رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال

مهدی پریشانی، دانیال دوایی، محمد پریشانی

مربیان: محمدعلی محمدی و ابوذر فتحی

سرپرست: علی عنایتی

https://www.isna.ir/news/1400022618344/%D8%B7%D9%86%D8%A7%D8%A8-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF​​​

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار