هدف دومین دوره لیگ تندرستی ایجاد نشاط و شادی بین مردم است


نایب رئیس فدراسیون ورزش همگانی گفت: هدفمان از برگزاری لیگ تندرستی ایجاد موج نشاط در بین مردم است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی به نقل از مهر، فدراسیون ورزشهای همگانی در ادامه برنامه هایی که برای ایجاد تحرک در دوران کرونا به اجرا در آورده است، قصد دارد دومین دوره لیگ تندرستی را با محوریت رفع کم تحرکی و افزایش فعالیت های ورزشی بین خانواده ها و مردم اواخر شهریورماه برگزار کند.

رضا شجیع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره برنامه‌های این فدراسیون در ایام کرونا گفت: فدراسیون برای این ایام علاوه بر طرح ها و برنامه های پرتعدادی که سال گذشته اجرا کرد، برای امسال دومین دوره لیگ تندرستی را طراحی کرده‌ است.

نایب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد: در لیگ تندرستی که یک رویداد سراسری است تمام مردم ایران می‌توانند در آن شرکت کنند و رقابتی سلامت محور بین استان‌ها و شهرستان‌ها برقرار می‌شود. در پایان هر روز نیز پس از بررسی هایی که توسط کمیته ارزیابی صورت می گیرد، جدول نفرات و شهرهای برتر منتشر خواهد شد.

شجیع ادامه داد: قرار است لیگ تندرستی را ۱۵ شهریور ماه برای دومین‌بار برگزار کنیم. تفاوت این دوره این است که اقشار به طور جداگانه نیز سنجیده می‌شوند. شرایطی را پیش‌بینی کرده‌ایم که سایر فدراسیون‌های ورزشی نیز که به دلیل شرایط کرونا امکان برگزاری رویداد و مسابقات را ندارند از طریق این لیگ بتوانند در آن شرکت و از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت داشته باشند.

نایب‌رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی تاکید کرد: در این طرح زمینه مقایسه و رقابت بین فدراسیون‌های ورزشی را نیز فراهم کرده‌ایم و امیدوارم این رویداد که با مشارکت تمام استان‌ها، شهرداری‌ها و شهرستان‌ها قرار است انجام شود بتواند موجی از نشاط و تندرستی را فراهم کند.

رضا شجیع در پایان با بیان این که لیگ دوم تندرستی فراگیری بیشتری نسبت به دوره اول خواهد داشت و همه مردم ایران را شامل می شود خاطرنشان کرد: هر ایرانی با برگزاری تمرین در منزل نیز می‌تواند در این دوره از لیگ تندرستی حضور داشته باشد.


  • ۱۰:۰۷

  • ۱۴۰۰/۰۶/۰۶

  • ۲

موارد جالب

جزئیات برگزاری دومین دوره لیگ تندرستی/ «رفع کم تحرکی» در اولویت

رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش‌های همگانی جزئیات برگزاری دومین دوره لیگ تندرستی را تشریح …

رفتن به نوار ابزار