هدف ما ایجاد شادابی و نشاط برای جوان هاست

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان رئیس کمیته باز ی های الکترونیکی در کنفرانس خبری اولین دوره از مسابقات بازی های الکترونیکی انتخابی تیم استان اصهفان گفت: هدف ما ایجاد شادابی و نشاط برای جوان ها است. موضوعی که رهبری نیز به آن تاکید دارند.

محمد مهدی کاظمی ادامه داد: با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حال حاضر بیشتر خانواده ها دارای رایانه و گوشی های همراه پیشرفته هستند که اغلب برای بازی های الکترونیکی از آن استفاده می کنند. ما نیز به این مساله ورود کرده و قصد داریم با برگزاری مسابقات بازی های الکترونیکی و پرداختن به این بازی ها فضای شادی و نشاط جوانان را فراهم سازیم.

وی افزود: اصفهان دارای بیشترین قهرمانی در مسابقات بازی های الکترونیکی کشور است و چندی پیش کیوان جوادی جوان ۱۶ ساله اصفهانی توانست در مسابقات جهانی پکن نیز به مقام قهرمانی دست پیدا کند. می توان گفت اصفهان قطب بازی های الکترونیک کشور از نظر بازیکن است که میانگین سنی پیشکسوتان آنها ۲۰ سال است.

کاظمی با بیان اینکه یکی از اهداف کمیته بازی های الکترونیکی هیات ورزش های همگانی تشویق و جذب بخش خصوصی است اظهار کرد: پتانسیل قوی از نظر نیروی انسانی در بخش خصوصی و کمیته ما وجود دارد که می توانند باکمک هم فضای شادی را برای جوانان فراهم سازند. از سوی دیگر بخش خصوصی می تواند از این فضا برای درآمدزایی نیز بهره ببرد.

رئیس کمیته باز ی های الکترونیکی به بزرگ ترین جامدیجیتال کشور در اصفهان اشاره کرد و افزود: این فضا توسط مهندس رضوانی با سرمایه ای بالغ بر ۲ و نیم میلیارد تومان دایر شده که میزبانی مسابقات ما را نیز برعهده گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: پیشتر بازی های الکترونیکی دو متولی داشت که با تاسیس انجمن بازی های الکترونیکی در فدراسیون ورزش های همگانی کشور این رشته به عنوان رشته ورزشی مطرح شده و دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه کامپیوتر تولیت آن را ندارند.

محمد مهدی کاظمی یادآور شد: مسابقات جام ولیعصر انتخابی تیم استان اصفهان برای شرکت در مسابقات کشوری برگزار می شود . مراسم افتتاحیه مسابقات روز ۲۵ خرداد با انجام مراسم قرعه کشی و روز ۲۹ خرداد باحضور مسئولان کشوری و استانی مراسم اختتامیه همراه با اهداء جوایز به ۲۰ نفر برتر هر ۴ رشته این بازی ها برگزار می شود.

وی ضمن قدردانی از گروه موادغذایی میعاد و آژانس مسافرتی طلوع برای اسپانسری این رقابت ها گفت: برنامه بلند مدت کمیته بازی های الکترونیکی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان این است که بتواند با حمایت و کمک بخش خصوصی در کنار هر قهوه خانه و کافی شاپ یک گیم نت راه اندازی کند تا جوانان عزیز برای پرکردن اوقات فراغت شان حق انتخاب داشته و بتوانند در محیطی کنترل شده وارد ورزش شوند.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار